Windows 10 ile Xbox One hep yanınızda

Microsoft’un bu yılın başında Windows 10 ile ilgili yaptığı duyurulardan bir tanesi de, Xbox One oyunlarının oyun akışı yoluyla Windows 10 çalıştıran bilgisayar ve tabletlerde oynanabileceğiydi. Windows 10’un çıkışına sayılı günler kalırken, geçtiğimiz gün Microsoft tarafından yapılan açıklamada, bu özelliğin işleyişi hakkında detaylı bilgiler verildi.

Xbox haber sayfasında, Larry Hyrb tarafından yapılan açıklamada, söz konusu özelliğin Xbox One ve Windows 10 yüklü bilgisayar sahibi olan herkes tarafından kullanılmaya başlanabileceğini duyurdu. Bu durum, konsolunuzdan uzakta da olsanız, Windows 10 cihazınızı kullanarak tüm Xbox One oyunlarınıza erişebileceğiniz anlamına geliyor.

Bu özelliği etkinleştirmek için Xbox One konsolunuzun ayarlar menüsünden, diğer cihazlara oyun akışına izin ver özelliğinin açılması yetiyor. Bunun ardından Windows 10 PC veya tabletinize, son sürüm Xbox uygulamasını yüklemeniz ve Xbox One cihazınızı uygulamaya tanıtmanızla birlikte, konsolunuza Windows 10 üzerinden erişebiliyorsunuz.

Konsol kontrolleri içinse, Windows 10 cihazınıza Xbox 360 veya Xbox One kontrolcüsü bağlamanız gerekiyor. Bunu yaptığınızda Windows 10 Xbox uygulamasına girip, konsoldan oyna seçeneğini seçerek, bilgisayar veya tabletinize oyun akışı yoluyla aktarılan Xbox One oyunlarını oynamanız mümkün oluyor.

Bu özellik 29 Temmuz’da çıkacak Windows 10’da bulunacak. Ancak halihazırda Windows 10’un önizleme sürümünü kullananlar, oyun akışının çalışması için versiyon numaralarının 7.7.16004.00000 ve üzeri olmasına dikkat etmeliler.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 1 oy ile 4,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.