Google Fotoğraflar ile telefonunuzda yer açın!

Akıllı telefonunuzun depolama alanı mı doldu? Google Fotoğraflar uygulaması artık bunun için çok pratik bir çözüm sunuyor. Google Fotoğraflar uygulamasına yeni eklenen bir özellik sayesinde, Google’ın bulut depolama alanına yedeklenmiş fotoğrafları tek bir tuşla telefonunuzdan silebiliyorsunuz.

Günümüzde üreticiler bir çok akıllı telefon modelini, pazarlama stratejisi gereği microSD yuvası olmadan satışa sunuyor ve bu durum, sık sık fotoğraf ve video çekiyorsanız önemli bir sorun haline geliyor. Neticede telefonlarımızdaki sınırlı depolama alanı, fotoğraf ve videolar ile hızla dolabiliyor.

Google+ hizmetinden ilkbahar aylarında ayrılarak yenilenen ve kısa sürede büyük başarı yakalayan Google Fotoğraflar uygulaması, aylık 100 milyon aktif kullanıcı ve 50 milyar fotoğraf yüklemesiyle, hızla büyümeye devam ediyor. Üstelik, Google Fotoğraflar uygulamasına yeni eklenen bu özellik ile kullanıcı sayısının hızla artması muhtemel.

Google’ın, Fotoğraflar uygulamasına getirdiği yeni bir özellik, Google Fotoğraflar hizmetine yüklenmiş fotoğraflar ile Android cihazınızdaki fotoğrafları karşılaştırarak, karşıya yüklenerek yedeklenmiş bulunan fotoğrafları, cihazınızın depolama alanından silmenize olanak tanıyor. Silinen bu fotoğraflara, Google Fotoğraflar uygulamasını kullanarak, internet üzerinden erişebiliyorsunuz.

Tüm bu avantaja ek olarak, karşıya yüklenmiş fotoğraflarınızın, maksimum 16 megapiksel çözünürlükte sıkıştırılmasını kabul ederseniz, Google Fotoğraflar size ücretsiz bir şekilde sınırsız depolama alanı vaat ediyor. Böylelikle hem fotoğraflarınızı depolama alanı sorununa takılmadan özgürce ve sınırsızca depoluyor, hem de telefonunuz arızalanır veya çalınırsa, değerli anılarınızı kaybetmemiş oluyorsunuz.

Google Fotoğraflar
Android cihazınızda tek dokunuşta yer açmak işte bu kadar kolay.

Tek bir tuşla yedeklenmiş fotoğraflarınızın telefondaki kopyalarını silmek için, Google Fotoğraflar uygulamasının ayarlar bölümüne girmeniz ve cihaz depolama alanında yer açın seçeneğine dokunmanız yeterli. Bunu yaptığınızda uygulama size, yedeklenmiş fotoğrafları silerek ne kadar depolama alanı kazanacağını söyleyecek. Üstelik yedeklenmiş fotoğrafların silinme işlemine onay vermenizin ardından da internet bağlantınız olduğu sürece bu fotoğraflara, uygulama içinden erişiminiz devam edecek.

Google Fotoğraflar uygulamasının son güncellemesiyle Android cihazlara bu ayrıcalıklı özelliği kazandıran Google, ücretsiz sunduğu sınırsız fotoğraf depolama alanı sayesinde, bulut fotoğraf uygulamaları arasında liderliğe oynuyor.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 7 oy ile 4,43/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.