Adobe’den, Android için video editörü: Premiere Clip

Son bir yıldır Android’e verdiği önemi artırmış görünen Adobe, Android için yayınladığı ilk video düzenleme uygulaması olan Premiere Clip ile Google Play Store’da yerini aldı.

Şirketin, yaklaşık bir yıl önce iOS sürümünü yayınladığı Adobe Premiere Clip uygulamasıyla büyük ölçüde aynı olan Android sürümü, kolay kullanım için tasarlanmış. Sahip olduğu kullanım kolaylığına rağmen bir çok yeteneği barındıran Premiere Clip ile videolarınıza müzik ekleyebilir, görünümünü değiştirebilir veya geliştirebilir ve tabi ki birleştirerek video klipler oluşturabilirsiniz.

Tüm bu işlemlerin otomatik olarak gerçekleşmesini isteyen kullanıcıları da unutmamış olan Adobe, Premiere Clip uygulamasında sadece birleştirilmek istenen video dosyalarını seçerek birleştirebiliyor ve müzik ekleyerek bir müzikli klip haline getirmeye de olanak sağlıyor.

Adobe Premiere Clip, iOS sürümünde olduğu gibi Android sürümünde de diğer Adobe uygulamalarıyla entegre olarak çalışabiliyor. Örneğin Adobe Capture uygulamasında hazırlanan özelleştirilmiş filtreleri kullanabilen Premiere Clip, aynı zamanda hazırlanan videoları daha gelişmiş düzenlemeler için, Adobe Premiere’in masaüstü uygulama kitaplığına gönderebiliyor.

Bu özelliğiyle halihazırda Adobe Premiere kullanıcısı olanlar için önemli bir ayrıcalık sunan Premiere Clip, iOS sürümünde olduğu gibi Android sürümüyle de ücretsiz olarak Google Play Store’dan indirilebiliyor.

Adobe Premier Clip’i Android için Ücretsiz İndirin

Premiere Clip ile Android uygulamalarına bir yenisini daha ekleyen Adobe, halen iOS’da çok daha fazla sayıda uygulamaya sahip. Fakat bu sayı farkına rağmen Adobe, geçtiğimiz bir yıl içerisinde çıkardığı Android uygulamalarına eklenen bu uygulamayla ile birlikte, çoğu büyük çaplı mobil uygulamasının Android sürümünü de çıkarmış oldu.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 1 oy ile 4,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.