Mafia III’ün çıkış tarihi belli oldu

Her yeni oyunuyla adından söz ettiren, başarılı oyun serisinin beklenen oyunu Mafia III, geçtiğimiz yılın ikinci yarısında yayınlanan bir video ile duyurulmuştu. Çıkış tarihi konusunda henüz resmi açıklama yapılmasa da, ön-satış yapan ABD’deki çeşitli mağazaların, oyunun çıkış tarihini belirtmesiyle bu bilgi resmi duyuru yapılmaksızın sızmış oldu.

Mafia III’ün ön-satışı yapılan ABD’deki bir Best Buy mağazasında çekilen fotoğrafta, oyunun PS4 ve Xbox One sürümleri için çıkış tarihinin 26 Nisan 2016 olarak belirtildiği görülüyor. Bununla birlikte, yine ABD kökenli Amazon ve GameStop çevrimiçi mağazalarında da Mafia 3’ün çıkış tarihi, PC sürümü dahil olmak üzere 26 Nisan olarak listelenmişti.

Mafia III Çıkış Tarihi Sızdı
Mafia III’ün Amazon.com’daki ön-sipariş sayfasında, çıkış tarihi 26 Nisan olarak verildi.

Bu gelişmenin ardından, yayıncı şirket 2K Games tarafından yapılan resmi açıklama, ortaya çıkan bu çıkış tarihinin kesin bilgi olmadığını ifade eder nitelikte. Resmi açıklamada, satış mağazalarının tahmini bir tarih vermesinin sıradan bir uygulama olduğunu ve bu tarihin henüz resmi bir çıkış tarihi olarak belirlenmediğini duyuran şirket, bir nevi ortaya çıkan bu tarihin ötelenme ihtimali bulunduğunu ilan etmiş oldu.

Yayıncı şirket tarafından yapılan bu duyurunun ardından, GameStop internet mağazasında yapılan listelemedeki çıkış tarihinin, yıl sonuna sarkıtıldığı ve tarihin 31 Aralık 2016 olarak değiştirildiği gözlendi. Amazon’daki listeleme ise halen 26 Nisan tarihini gösteriyor.

Mafia III Çıkış Tarihi Sızdı
ABD’deki bir Best Buy mağazasının raflarında, Mafia III ön-satış paketinin üzerinde yer alan çıkış tarihi.

Kısacası Mafia III’ün resmi çıkış tarihi olarak verilen tek kesin bilgi, oyunun 2016 içinde çıkacağı yönünde. Ancak tüm mağazaların aynı anda ve aynı çıkış tarihini vermesi, bu tarihin, 2K Games tarafından belirlenen tahmini bir çıkış tarihi olduğu izlenimi veriyor. Yani görünen o ki oyunun geliştirme sürecinde, erteleme gerektirecek bir aksilik yaşanmazsa oyun büyük ihtimalle 26 Nisan’da bizlerle olacak.

Yeni oyunun yayınlanacağı bir başka platform olan Steam, henüz ön-sipariş işlemlerine başlamadı. Steam’in Mafia III için hazırladığı mağaza sayfasında, oyunun hikayesine ilişkin kısa bilgi ve bu yazının sonunda da izleyebileceğiniz tanıtım videosuyla birlikte çeşitli ekran görüntüleri yer alıyor.

Mafia III’ün sistem gereksinimlerinin ise, 2K Games’in çıkış tarihini resmi olarak duyurmasıyla birlikte açıklanması bekleniyor.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 1 oy ile 4,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.