Yılın Oyunu EA’dan mı Geliyor?

Oyun tutkunları ve yapımcılarını bir araya getiren Elektronik Eğlence Fuarı (Electronic Entertainment Expo) E3, her yıl olduğu gibi bu yıl da Haziran ayında Los Angeles, ABD’de gerçekleşti. E3’de tanıttığı oyunlarla oyuncuları cezbetmeyi başaran EA, yılın oyunu yarışında da iddialı görünüyor.

Fuarın Electronic Arts standında, çıkacağı ilk kez duyurulan oyunlar şunlardı: Mass Effect Andromeda,  Star Wars: The Old Republic – Knights of the Fallen Empire, Unravel, NHL 16, NBA Live 16, Star Wars: Galaxy of Heroes, Minions Paradise.

Ayrıca EA tarafından daha önceden duyurulmuş ve beklenen oyunlardan tanıtım görüntüleri yayınlananlar; Need for Speed, Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2, FIFA 16, Mirror’s Edge Catalyst, Madden NFL 16 ve Star Wars Battlefront oldu.

EA standında tanıtımı yapılan oyunlardan, en çok ses getireni ise, PlayStation 4 üzerinde gerçek oynanış görüntülerinden oluşan videosu yayınlanan, Star Wars: Battlefront oldu. Oyunun daha önce trailer videosu çıksa da gerçek oynanış videosu yayınlanmamıştı.

E3’de yayınlanan SW: Battlefront çok-oyunculu oynanış videosu

Heyecan verici oynanış videosuyla, hem Star Wars (Yıldız Savaşları) film serisi hayranlarının, hem de oyun tutkunlarının kalbini kazanan Star Wars: Battlefront, E3’e damgasını vuran oyun olmayı başardı. Oyun, Battlefield ve Mirror’s Edge serisinin de yapımcısı olan, EA DICE stüdyoları tarafından geliştiriliyor.

Yayınlanan videodan edinilen izlenimlere göre oyun, etkileyici grafikleriyle ve film serisinden, Darth Vader, Luke Skywalker ve Boba Fett karakterleriyle, oyuncuyu adeta bir Star Wars filminin içinde hissettirmeyi başarıyor. Videoda, DICE’ın Battlefield serisinde de kullandığı hedef ve görevlere sahip oyun sistemi göze çarpıyor.

E3’de yayınlanan SW: Battlefront, Co-Op modda oynanış videosu

Elbette oyunda oynanış modları tanıtım videolarındakiyle sınırlı kalmayacak ve çok oyunculu sunucularda, oyuncu sayısına göre farklılık gösteren çok sayıda oynanış modu bulunacak. Bu sayede online oyunda, 8 kişilik oyunlardan, 40 oyunculu büyük savaş alanlarına kadar, esnek bir oyun keyfi sağlanmış. Görev modundaysa tek kişi oynanma seçeneği sunulduğu gibi, bölünmüş ekranda ikili takım ve çevrimiçi takım olarak oynamak mümkün.

İlk açıklamalara göre oyunda, Hoth, Tatooine, Endor ve Sullust adlı Star Wars gezegenlerinde bulunan 12 adet çok-oyunculu harita bulunacak. Çıkış tarihi, 17 Kasım 2015 olarak açıklanan oyunun yayınlanacağı platformlar ise PlayStation 4, Xbox One, ve PC olacak. Yayınlanan etkileyici görüntüleriyle Star Wars: Battlefront, yılın oyunu olma konusunda iddialı görünse de, oyuncularda yarattığı beklentiyi karşılayıp karşılayamayacağı ve yıl sonunda gelecek rakipleriyle baş edip edemeyeceğini söylemek için erken görünüyor.

Güncelleme:
Star Wars Battlefront’u BETA sürümüyle ücretsiz oynayın:
Star Wars Battlefront BETA için hazırlanın

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 6 oy ile 4,33/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.