Star Wars Battlefront oyuncularına EA’dan müjde

Bizleri çok uzun zaman önceye ve çok, çok uzak bir galaksiye başarıyla götüren Star Wars Battlefront, haritalardaki çeşitlilik açısından nispeten zayıf kalmasıyla oyuncular için kısa sürede kendini tekrar etmeye başladı.

Filmlerinin yanı sıra, video oyunlardan çizgi romanlara ve oradan animasyon dizilere kadar uzanan Star Wars evreni, her yapımda daha da genişledi. Dolayısıyla oldukça geniş bir içeriğe ve çeşitliliğe sahip olan Star Wars evreni varken, Star Wars Battlefront oyununda sadece 4 farklı gezegen ortamına yer verilmesi, oyunun eleştiri aldığı yanlardan birisi oldu.

Neyse ki daha en başından itibaren içeriğinin genişletilmesi planlanan Star Wars Battlefront, indirilebilir içeriklerle büyüyecek ve oyunu 50 Euro ekstra bedel ödeyerek Season Pass paketiyle alanlar, bu içeriklere otomatik olarak sahip olacaklar. Season Pass satın alanların, yeni silahlar, kahramanlar ve gezegenler gibi indirilebilir içerikler için bekleyişi devam ededursun, EA bu konuda beklenmeyen bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamaya göre yapımcı şirket EA DICE, sadece Season Pass sahiplerini veya DLC paketi olarak satın alacakları değil, tüm oyun sahiplerini kapsayan ücretsiz bir genişletme üzerinde çalışıyor.

Star Wars Battlefront oyununu yeni içeriklerle desteklemeyi planladıklarını açıklayan Electronic Arts, yeni haritalar ve Yıldız Kartları (Star Cards) gibi içeriklerle oyunu, önümüzdeki aylarda genişleteceklerini belirtti.

Bununla birlikte elbette, 50 Euro ödeyerek gelecekteki indirilebilir içeriklere sahip olmayı bekleyen Season Pass müşterileri de, bir çok DLC paketiyle ekstra içeriye kavuşacak. Ancak bu durum, oyuna yönelik eleştirilerin en şiddetlisine sebep oldu, zira EA’nın oyunu yarım olarak satıp, kalan yarısı için bir o kadar daha bedel istediği Season Pass paketini almaya zorunlu bıraktığını düşünen oyuncular, yaptıkları değerlendirmelerde oyuna çok düşük puanlar verdi.

İşte bu yüzden, EA tarafından yapılan bu ücretsiz genişletme paketi duyurusu, oyuna ilişkin yapılan eleştirileri biraz olsun dindirmeyi hedefliyor gibi görünüyor.

Star Wars Battlefront

Star Wars Battlefront’un Geleceği

Electronic Arts tarafından yapılan ücretsiz genişleme müjdesi bir kenara dursun, şu an için gelmesi beklenen DLC paketi zaten önceden duyurulduğu üzere ücretsiz olarak tüm oyun sahiplerine sunulacak. Söz konusu DLC paketi, oyun piyasaya çıkmadan önce duyurulan Battle of Jakku olacak. Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor (Star Wars: The Force Awakens) filminde de görülecek olan çöl gezegeni konu alan bu harita, filmin fragmanında da görülebilen savaş sahasını içeriyor.

Yeni ve 40 oyunculu bir oyun modunu içerecek olan Battle of Jakku, oyunu ön-sipariş yoluyla satın alanlar için 1 Aralık tarihinde kullanıma açılacak. Geri kalan tüm oyuncular ise Battle of Jakku paketini ücretsiz olarak 8 Aralık‘tan itibaren oynamaya başlayacak.

Electronic Arts için yılın oyun projesi niteliğinde olan ve şirketin büyük umutlar bağladığı Star Wars Battlefront, çıkar çıkmaz oyun severlerden yoğun şekilde eleştiriler almıştı. Oyunda karşılaşılan hatalar (bug) kadar, oyun içeriğini zayıf veya yetersiz bulan kullanıcılar tarafından gelen eleştiriler, EA tarafından yoğun şekilde yapılan tanıtım etkinlikleriyle dengelenmeye çalışılmıştı.

Star Wars Battlefront temelde çok başarılı bir FPS oyunu olmasına rağmen, Star Wars hayranlarının yükselttiği beklentiyi tam olarak karşılayamayan EA, tüm bunlara ek olarak uyguladığı yoğun indirilebilir içerik (DLC) politikasıyla eleştiri oklarının merkezinde yer aldı.

Star Wars Battlefront için, Star Wars’un tüm haklarına sahip olan Disney şirketine önemli bir telif bedeli ödeme konusunda anlaşan EA, oyunun geliştirilmesine de ciddi para harcamıştı. Oyunun satış rakamının yıl sonuna kadar 9-10 milyon adete ulaşmasını hedefleyen EA, görünüşe göre bu hedefi tutturmak için gerekenden fazla çaba ve ek kaynak harcamak zorunda kalacak, zira oyun hem eleştirmenlerden hem de oyunculardan, beklenenin altında puanlar aldı.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 2 oy ile 5,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.