Star Wars Battlefront ekibi, Battlefield 5 için kolları sıvadı

Efsanevi Battlefield serisinin arkasındaki ekip olan DICE stüdyoları tarafından oldukça büyük bir bütçe ve umutlarla geliştirilen Star Wars Battlefront, bir süre önce piyasaya çıktı. Oyunun çıkışının ardından ilk dalga yamaları da hazırlayarak işini tamamlayan DICE stüdyolarının geliştirici ekibi, sıradaki proje için kolları sıvadı.

Elbette daha Battlefront piyasaya çıkmadan önce gelmesi kesinleşen indirilebilir içerikler (DLC) ve Star Wars Battlefront‘un yarattığı tepkiler üzerine müjdelenen ek içerikler üzerinde, küçük bir ekip çalışmaya devam edecek. Ancak DICE tarafından yapılan duyuruya göre geliştirici ekip, Battlefield 5 üzerinde çalışmalara başladı.

DICE stüdyoları geliştirme ekibinin başındaki isim olan Dan Vaderlind, Twitter hesabında yazdığı bir gönderide; Battlefront’un piyasaya çıkışının ardından, ekibin bir bölümüyle birlikte bir sonraki Battlefield oyunu için çalışmaya geçtiğini belirtti.

Aslında yeni bir Battlefield oyununun geleceği herkesin malumu ve ayrıca DICE stüdyolarını satın aldığından beri ana şirket olarak yönetimi elinde bulunduran Electronic Arts tarafından da, geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde, 2016 yılında yeni bir Battlefield oyunun geleceği duyurulmuştu.


EA DICE stüdyolarının son oyunu olan Star Wars Battlefront’un, geçtiğimiz hafta yayınlanan ve oyuna Battle of Jakku haritasını ekleyen ücretsiz güncellemesinden oynanış fragmanı.

Serinin son çıkan oyunu olan Battlefield Hardline, hırsız ve polis takımları arasında geçen çatışmaları konu aldığından, serinin bir çok hayranı tarafından gerçek bir Battlefield oyunu olarak görülmedi ve önceki oyun olan Battlefield 4 kadar büyük bir oyuncu kitlesi edinememişti.

Battlefield 1942 oyunuyla 2002 yılındaki çıkışıyla bir anda dünyaca tanınır hale gelen DICE, ilk yıllarda her sene yeni bir oyunla karşımıza çıkarken, 2011 yılındaki Battlefield 3’den beri seriye 2 yılda bir yeni bir oyun çıkarmaya başlamıştı.

Serinin son oyunu Battlefield Hardline’ın 2015 Mart’ında piyasaya çıktığını düşünürsek, yeni Battlefield oyununun 2016 sonuna kadar yetişmesi halinde, serinin birkaç yıllık bir aradan sonra ilk kez yeni bir Battlefield oyununu ertesi yıl içinde piyasaya süreceğini söyleyebiliriz.

Bu durumda 2013 yılında piyasaya çıkan Battlefield 4’ün artık satış getirmemesi ve Battlefield Hardline’ın beklenen başarının yanından bile geçememesi sebep olmuş olabilir. Tabi bu ticari gerekçelerle, Battlefield 5’in sadece 1 yıl içinde geliştirilip piyasaya çıkması halinde karşılaşabileceğimiz çökmeler ve oyun içi hatalar ise Bugfield efsanesinin de dönüşü anlamına gelebilir.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 2 oy ile 4,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.