Star Wars Battlefront BETA için hazırlanın!

Devasa Battlefield serisinin ve Mirror’s Edge oyunlarının başarılı yapımcısı EA Dice stüdyosu tarafından geliştirilen, iddialı Star Wars oyunu Star Wars Battlefront, bizleri Star Wars evreninin savaş cephelerine götürmeye geliyor. 17 Kasım’da piyasaya çıkacak oyun, son hazırlıkları kapsamında Açık BETA test sürümüyle, tüm oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Yapımcı şirket tarafından oyunun oynanış görüntüleri yayınlandığında TeknoBilig’deki bir yazımıza da konu olan Star Wars Battlefront, Beta sürümüyle sadece birkaç gün sonra oyuncularla buluşacak. 8 Ekim‘de başlayacak olan Açık Beta oyun deneyimi, sadece 5 gün için geçerli ve 12 Ekim tarihinde, başladığı saatte sona erecek. Bu yüzden oyunu merak edenlerin ve satın almayı düşünenlerin, bu fırsatı kaçırmamalarını şiddetle öneriyoruz.

Açık Beta programı öncesinde, sitesinde oyun severlere yönelik bir duyuru yayınlayan EA; Beta süreciyle ilgili merak edilenler yanında, 17 Kasım‘da oyuncularla buluşmaya hazırlanan oyun hakkındaki bazı soruları da yanıtlamış oldu.

Star-Wars-Battlefront-1
Star Wars Battlefront oyununda AT-AT Walker görüntüsü.

Star Wars Battlefront Beta oyuncuları ayrıca, internet tarayıcılarından www.StarWarsBattlefront.com adresine girerek, çeşitli oyun içi içeriğin kazanılabileceği mini oyunlar oynayabilecekler. Oyuncuların beta sürecinde sadece internet sitesinde erişilebilecekleri Star Wars Battlefront Companion adı verilen bu bonus içeriğe, 17 Kasım’daki tam sürümle birlikte App Store ve Google Play mağazalarında yayınlanacak mobil uygulamalardan da erişebilecekler.

Beta sürecinde yapılacak test ile, oyunun çıkışında yaşanabilecek aksilikleri şimdiden gidermeyi hedefleyen EA, Star Wars Battlefront’u üç farklı oyun moduyla test sürecine sokacak. Açık Beta sürecine, Xbox One ve PlayStation 4 konsol sürümlerinin yanı sıra, PC sürümü katılıyor.

17 Kasım itibariyle, her üç platformda aynı anda oyun severlere sunulacak olan Star Wars Battlefront, Beta sürecinde de çıkacağı tüm platformlarda aynı anda 5 gün süreyle oyuncularla buluşacak. Beta sürümünde oynanabilecek 3 farklı oyun modunun yer alacağı oyun haritaları ise şöyle:

Walker Assault on Hoth (Hoth’da Walker Saldırısı): 40 oyunculu destansı çarpışmaların yaşanacağı bu haritada İsyancılar, İmparatorluğun acımasız AT-AT Walker’larına karşı, Y-wing bombardıman araçlarının desteğiyle mücadele edecek. İmparatorluk takımında mücadele eden oyuncular ise Stormtrooper’lar olarak Walker’ları korurken, sahip oldukları muazzam silah desteğiyle İsyancı hedefleri yok etmeye çalışacak.

Drop Zone on Sullust (Sullust İndirme Bölgesi): Kaçış kapsülleri gezegene düşerken, takımlar kapsülleri kontrol altına almak için savaşacak. 8’e karşı 8’lik takımlar halinde mücadele edilecek bu haritada, takımlar indirme bölgesini kontrol altına almak için sahip oldukları taktik ve savaş becerilerini sınayacak.

Survival Mission on Tatooine (Tatooine’de Hayatta Kalma): Bu haritada oyuncular tek kişi veya arkadaşlarıyla ikili takımlar kurarak, yapay zekanın yönettiği ve seçkin Stormtrooper birliklerinin yanında muazzam ateş gücüne sahip araçların dalga dalga gelen saldırılarına karşı koyarak hayatta kalmaya çalışacaklar.


Star Wars Battlefront’un final sürümünde yer alacak hava muharebelerinden bir örnek.

Star Wars Battlefront BETA’yı nasıl oynayabilirim?

Herhangi bir ön-kayıt gerektirmeyen Beta sürecine dahil olarak bu muhteşem oyun deneyimine katılmak isteyenlerin tek yapması gereken, 5 günlük (8-12 Ekim) Açık Beta sürecinde oyunu konsol veya bilgisayarlarına indirmeleri. PC üzerinde beta sürümünü yüklemek için Origin platformunu bilgisayarınıza kurmanız ve Origin/EA hesabınızla giriş yapmanız gerekli.

Açık Beta süreci başladığında Origin PC kullanıcıları, Origin menüsünden Free Games > Demos and Betas seçeneğini tıkladıklarında Star Wars Battlefront Beta ile karşılaşacaklar. Üç harita bulunan Beta sürümü Xbox One veya PlayStation 4 konsolda oynayacaklar 7GB boyutunda bir indirme ile karşılaşacaklar. PC oyuncularının Origin üzerinden indireceği dosya boyutu ise 11GB olacak.

Star Wars Battlefront Beta, 8 Ekim tarihinde tüm Dünya’da değişen saatlerde kullanıma açılacak. EA, oyun severlerin vakit kaybetmeden Beta sürecine dahil olabilmesi için bir ön-yükleme imkanı da sunacak. Ön-yükleme süreci, 7 Ekim Çarşamba günü TSİ öğle 12:00’da başlayacak. Beta sürümüne bu tarih ve saatte, Origin menüsü altında Free Games > Demos and Betas bölümünde erişilebilecek. Açık Beta sürümün Origin’de yayınlanıp yayınlanmadığını bu bağlantı altında da görebilirsiniz.

7 Ekim 2015 Güncelleme: Demo sürümü için ön yükleme süreci başladı! Origin içinde ve konsol mağazasında indirmeye başlayabilirsiniz.


Oyuncuların Beta süreci boyunca oyun içinde yapacakları ilerleme ve internet sitesinden ulaşılacak Star Wars Battlefront Companion uygulamalarındaki kazanımları, Beta sürecinden sonra silinecek ve tam sürüme yansımayacak.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 2 oy ile 4,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.