Fifa 16 demosu çıktı!

Dünyanın en sevilen futbol oyunu olan FIFA serisinin, her yıl olduğu gibi bu yıl da yayınlanacak olan yeni sürümü, bu ay sonuna doğru tüm platformlarda satışa açılacak. Beklenildiği gibi FIFA 16 adıyla gelen oyun, yine her zamanki gibi çıkışından kısa bir süre önce tanıtım sürümüyle oyun severlere sunuldu.

Tüm platformlarda aynı gün yayınlanan FIFA 16’nın demo sürümü, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One ve tabi ki PC sürümleriyle, ücretsiz indirilebilir olarak oyunculara açıldı. Tam sürümü ile 22 Eylül‘de kullanıma açılacak oyun, şu anda ön siparişle satın alınabilir durumda ve elbette bugün itibariyle satın almadan önce demo sürümünü deneme şansı da bulunuyor.

FIFA 16’nın demo sürümünde, her zaman olduğu gibi tek karşılaşmalık bir oyun modu bulunuyor. Demo sürümünde, oyunun eğitim bölümü de yer alıyor, böylece oyuncular tam sürümün çıkışından önce, oyundaki tüm yeniliklere ve kontrollere alışmış olabilecekler.

EA‘nın bu yılki FIFA 16 demosu için yaptığı bir de sürpriz var. Daha önceden bilindiği gibi FIFA oyun serisinde bir ilk olarak, FIFA 16’da kadın futbol takımlarına da yer verilecekti. EA’nın yaptığı sürpriz ise, kadın futbol takımlarına demo sürümünde de yer ayırmış olması.

Demo sürümünde yer verilen kadın futbol takımları ise, Almanya ve ABD milli kadın futbol takımları olarak seçilmiş. EA tarafından FIFA 16 Demo’da yer alan diğer takımlar, FC Barcelona, Borussia Dortmund, Borussia Mönchengladbach, Chelsea FC, Inter Milan, Manchester City, Paris Saint-Germain, Real Madrid CF, River Plate ve Seattle Sounders olarak belirlenmiş. Ayrıca oyunda Türkçe desteği bulunuyor ancak bu destek sesli maç anlatımını kapsamıyor ve sadece Türkçe metinlerle sınırlı.

Bu arada oyunun kendi platformunda yayınlanmadığını görenler için bir uyarı ekleyelim. Demo sürümü henüz bazı platformlarda veya ülkelerde kullanıma sunulmamış olabilir, zira yoğun talep gören FIFA 16 demosu, sunucularında oluşacak yükü azaltmak isteyen EA tarafından kademeli olarak indirmeye sunulmakta ve bugün içerisinde tüm platformlarda açılmış olması bekleniyor. Ancak önceden yapılan açıklamaya göre gerek görülmesi halinde bu süreç, 10 Eylül’e kadar uzayabilecek.

FIFA 16’nın Türkçe metin desteği ile gelecek olan tam sürümünün çıkışında yaşanacak indirme trafiğine takılmak istemeyen oyuncular, ön-sipariş vererek, önyükleme avantajını yakalayabilecek ve oyunun çıkış tarihi olan 22 Eylül gecesi, saat 00:01 itibariyle oyunu oynamaya başlayabilecekler.

Peki FIFA 16’nın demo sürümünü nasıl indireceksiniz? Bunun için konsol oyuncularının doğrudan konsollarındaki oyun mağazasına girmeleri yeterli. Buradan FIFA 16 Demo sürümünü bulup ücretsiz indirebilirsiniz. PC ve Mac oyuncularının ise öncelikle Electronic Arts (EA) firmasının oyun satış platformu olan Origin platformunu bilgisayarlarına yüklemesi gerekiyor. Bu bağlantıya tıklayarak Origin’i indirmeye başlayabilirsiniz.

EA uzunca bir süredir Origin hesabını, oyunlarının oynanabilmesi için zorunlu tutuyor ancak buna rağmen Origin platformunda Türkçe desteği yok. Görünen o ki EA, konsollar dışındaki Türk oyuncuları tamamen görmezden gelmekte ancak neyse ki konsollar sayesinde FIFA 16 ilk kez Türkçe metin desteği ile birlikte geldi. PC ve Mac oyuncuları eğer Origin üyelikleri yoksa, dil sorununu bir şekilde aşıp üye olduktan sonra Origin içinde kolaylıkla FIFA 16 demo sürümünü bulabilirler. Bunun ardından tek bir tıkla demo sürümünü oyun kütüphanesine ekleyebilir ve ardından “Download” bağlantısına tıklayarak bilgisayarınıza kurulmasını bekleyebilirsiniz. Yüklemenin ardından demo sürümü oynamaya hazır hale gelecektir.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 7 oy ile 4,43/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.