iOS’u sarsan Fallout Shelter Ağustos’ta Android’de

PC ve konsolları 10 Kasım 2015’de vurmaya hazırlanan efsane oyun Fallout 4‘ü bekleyen oyunseverler; bir süredir iOS’da fırtına gibi esen ve  yıllardır ilk sıralarda yer alan Candy Crush’ın tahtını ele geçiren Fallout Shelter’ı oynamakla meşgul.

Geçtiğimiz Haziran başında duyurulmasının ardından gözlerini E3 (Elektronik Eğlence Fuarı) 2015’e çeviren Fallout hayranları, Bethesda tarafından düzenlenen etkinlikte çifte sevinç yaşadı. Etkinlikte oyunun çıkış tarihini açıklayan Bethesda, Fallout hayranlarını hem şaşırtan hem de sevindiren bir gelişmeyle Fallout Shelter adlı mobil oyunun duyurusunu yaptı ve aynı gün iOS sürümünü oyunseverlerin kullanımına sundu.

Fallout Shelter Oynanış

Çıktığı andan itibaren hem Fallout hayranları hem de mobil oyuncular tarafından büyük ilgiyle karşılanan oyunda, küresel nükleer savaş sonrası hayatta kalan az sayıda insanın yaşam mücadelesini konu alan Fallout dünyasındaki Vault Tec sığınaklarından birini yönetiyorsunuz.

14 Haziran’da yayınlanan iOS sürümüyle büyük başarı yakalayan oyun, daha ilk günlerinde; bu yılki günlük ortalama kazancının 2 milyon dolar olduğu açıklanan, yılların eskitemediği oyun Candy Crush Saga‘nın ilk üçten düşmeyen tahtını elinden alarak, iOS’un günlük olarak en çok gelir getiren 3. oyunu haline gelmişti. iOS Store’da ücretsiz oyunlar sıralamasında kısa sürede birinciliği yakalayan oyunda, oyun içi içerik satın alınabiliyor.

Fallout Shelter, mobil oyun dünyasında fırtına etkisi yaratmış olsa da Android kullanıcıları bugüne dek sadece izlemekle yetinmişlerdi. Android kullanıcılarının umutsuz bekleyişi nihayet son buldu ve yapımcı Bethesda’nın halkla ilişkiler ve pazarlama biriminin başkan yardımcısı olan Pete Hines’dan bir açıklama geldi.

Fallout 4’ün son yayınlanan videosu ve sistem gereksinimleri için yeni yazımıza göz atın:
Fallout 4’ün çıkış tarihi yaklaşırken, Bethesda’dan yeni video

Pete Hines, Twitter’dan gelen bir soruya verdiği yanıtta, net bir tarih açıklamamış olsalar da, Android sürümünün önümüzdeki ay çıkacağının beklenebileceğini açıkladı. Böylelikle bu açıklama, Haziran ayında “birkaç ay içinde” olarak açıklanan tahmini çıkış tarihi konusunda, daha net bir tarih vermiş oldu.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 2 oy ile 4,50/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.