Futurama, mobil oyun olarak dönüyor

Çoğu izleyen açısından bilim-kurgunun komediyle muhteşem birleşimi olan Futurama, mobil oyun olarak geri dönüyor. Daha önce de bir kez yayından kaldırılan başarılı çizgi animasyon, hayranlarından gördüğü yoğun ilgiyle bir başka kanalda yayın hayatına devam etmişti.

Dünyanın en uzun süre yayında kalan TV dizisi ünvanına sahip Simpsons’ın yapımcıları tarafından hazırlanan Futurama, başarılı bir çizgi animasyon film olarak, son bölümüyle 2013 yılında yayınlanmıştı.

Amerikan medya-eğlence devi Fox ve yapımcı şirket Alman Wooga Games tarafından yapılan ortak açıklamada Futurama için bir mobil oyun hazırlandığı belirtildi. Bu haber Futurama hayranları tarafından sevinçle karşılanırken aynı zamanda hayal kırıklığı endişesini de doğurdu.

Çünkü yapılan bu duyuru, Futurama’ya yapısal benzerliği açısından hem Simpsons’a hem de bir diğer başarılı çizgi animasyon olan Family Guy dizisine yapılan mobil oyunları hatırlattı. Bu oyunlar, başarısız kurguya sahip ve temelde sadece dizi karakterlerine yer verilen şehir/mahalle kurma oyunlarıydı.

Futurama hayranlarının aklına düşen bu endişe daha önceden düşünülmüş olacak ki, duyuruda yapılan açıklamada; yeni oyunun FUTURAMA: Game of Drones adını taşıyacağı ve oyuncularını, Planet Express mürettebatının maceralarına götüreceği bilgisi verildi.

Yapılan açıklamada, rakip nakliye şirketi MomCo. ile süregelen ticari savaşta başarılı olmak için ulaşılması gereken tehlikeli teslimat bölgelerine varmak isteyen oyuncuların, FUTURAMA evreninden esinlenilen ortamlarda geçen bir dizi haşin bulmacayı çözmesi gerektiği belirtildi.

Bu açıklama, kötü bir hisle birlikte akla bir başka Candy Crush Saga kopyasıyla karşı karşıya kalabileceğimizi getirse de, ucu açık yapılan bu tanımın aslında oldukça geniş bir anlama gelebileceğini de unutmamak gerek.

Yapımcı şirket Wooga Games’in diğer oyunlarına baktığımızda, uygulama mağazalarında büyük popülarite yakalamış çeşitli oyunlar göze çarpsa da açıkçası çok umut vaat edici oyunlar bulunmuyor. Fakat oyunun senaryosunu yazacak isimler sizleri heyecanlandırmaya yetebilir.

Yazar ekibinde, eskilerden The Secret of Monkey Island oyunuyla büyük başarı göstermiş David Grossman ve orijinal dizinin birkaç bölümünde yazar olarak yer almış Patric Verrone dikkat çekiyor.

Kısacası, yeni Futurama oyununun yazar ekibi oldukça umut verici isimler barındırıyor ve buna ek olarak yapımcı şirketten oyuna ilişkin yapılan ilk açıklama oldukça ucu açık tanımlar içermesiyle umut veriyor. Umuyoruz efsane çizgi dizimiz Futurama, adına yaraşır ve aynı derecede komik ve eğlenceli bir mobil oyunla karşımıza çıkar.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 3 oy ile 4,33/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.