Ayın mobil oyunları: Ocak 2016

Geçtiğimiz yıl, mobil oyun dünyası için oldukça hareketli bir yıldı. Geçtiğimiz yılın derlemelerinde sizlere, kaliteli yapımlar olmalarına rağmen listelerde üst sıralara ulaşamamış ve dolayısıyla gözünüzden kaçmış olabilecek oyunlar ile oyun çeşitliliği açısından oldukça zayıf kalan Windows Mobile (Windows Phone) platformuna yönelik oyunlara öncelik vermeye çalıştık. Bu yılın yeni çıkan Windows Mobile oyunlarının ilki, Cooking Fever olurken, Aralık yazımızdan beri yayınlanan yepyeni, üç farklı ve birbirinden kaliteli oyunla karşınızdayız.

Cooking Fever

Cooking Fever Mobil Oyun Windows Phone Mobile

Bir yılı aşkın bir süredir 70 milyondan fazla kullanıcı tarafından Android ve iOS platformlarında oynanan ve bağımlılık yapıcı bulunan Cooking Fever, yeni yılla birlikte Windows Mobile platformuna açıldı.

Artık sıradanlaşan fast-food mutfağı oyunlarından bir diğeri gibi görünen ancak çok daha geniş bir içeriği bulunan Cooking Fever, milyonlarca kullanıcının gönlünü kazanmış ve yüksek oylar toplamayı başarmış bir oyun.

Cooking Fever, oyunculara dünya çapında bir fast-food deneyimini, yine dünya çapında tanınmış 12 farklı ülke mutfağından gelen 100’den fazla çeşit yemekle sunmakta. Kısacası Cooking Fever, herkesin beğeneceği bir yemeği mutlaka bulabileceği ve herkesin denemesi gereken bir mobil oyun.

Ücretsiz İndirin:

Android Play Store iOS App Store Windows Mağaza

2015’in büyük beğeni toplayan ancak muhtemelen gözünüzden kaçmış olan seçkin mobil oyunları için geçen ayki yazımıza göz atın!

Ayın mobil oyunları: Aralık 2015

Star Trek Timelines

Star Trek Timelines Mobil Oyun Android

Mobil oyun olarak, olabildiğince iddialı bir Uzay Yolu oyunu olan Star Trek Timelines, yeni yılın bu ilk ayında, Android ve iOS oyuncularının beğenisine sunuldu.

İlk Uzay Yolu dizisinden başlayarak, The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager ve Enterprise’a uzanan karakter çeşitliliği barındıran Star Trek Timelines’da, oyun içi hikaye anlatımı da bir Uzay Yolu karakterinden geliyor. Star Trek: The Next Generation (TNG)’dan başlayarak birçok Uzay Yolu yapımında “Q” karakteriyle yer alan John de Lancie, oyunun hikayesini bize, etkileyici sesiyle Q‘nun dilinden anlatıyor.

Uzay Yolu hayranları için şüphesiz heyecan verici bir oyun olmayı başaran Star Trek Timelines, ne yazık ki oynanış açısından aynı heyecanı sağlamayı başaramıyor.

Oyunda, sayısız Uzay Yolu karakteri, karakter kartlarıyla yer alırken, sahip oldukları yetenekler geliştirilebilir olarak kullanımımıza sunulmuş. Oyun, karşımıza çıkan olayları, nasıl geçmek istediğimiz konusundaki seçimi bize bırakmakta. Örneğin karşımıza çıkan bir olayda seçtiğimiz kartlardan birisi, diplomasi yetenekleriyle ünlü Kaptan Jean-Luc Picard olursa, anlaşmasızlığı barışçıl bir diplomatik zaferle geçebilirken, elimizdeki karakterin niteliğine göre güç kullanarak geçmek zorunda kalabiliyor veya doğrudan bunu tercih edebiliyoruz.

Türkçe desteği bulunmayan Star Trek Timelines‘da hikaye önemli bir yer tutuyor ve dolayısıyla az da olsa İngilizce bilmiyor ve üstelik Uzay Yolu evrenine de aşina değilseniz muhtemelen beğenmeyeceğiniz bir oyun olacaktır. Diğer durumlarda ise denemekle hiçbir şey kaybetmeyeceğiniz bu ücretsiz oyun, bu ayki önerilerimiz arasında.

Ücretsiz İndirin:

Android Play Store iOS App Store

Blown Away: Secret of the Wind

Blown Away: Secret of the Wind veya Play Store’daki adıyla Blown Away: First Try, sürekli yürüyen sevimli karakterimizi, hızlı-çözümlü bulmacalarla yönettiğimiz bir oyun.

Blown Away’da, Hendrik adındaki sevimli karakterimizi, hızlı-çözümlü bulmacalarla bezenmiş kulvarda ilerletmeye çalışıyoruz. Bu ilerleyişimizde, bir yandan da Hendrik’in evinin, hain rüzgarın parçalayarak oyunun tüm bölümlerine dağıttığı parçalarını toplamaya çalışıyoruz.

Bölümün çeşitli yerlerine dağılan ev parçalarını tastamam bir şekilde toplamak oyundaki başarının anahtarıyken, bölümü geçmenin şartı ise kulvarın sonuna ulaşmak.

Bölümler boyunca toplamamız gereken ev parçaları, her bölümde belli sayıda veriliyor ve oyunu en yüksek seviye olan üç yıldız ile tamamlamak için hepsini toplamamız gerekiyor. Bu arada bölümlerde ilerledikçe, Hendrik’in başa çıkması gereken engeller, alevler içindeki zeminden, tuzaklara ve yaratıklara kadar çeşitlilik gösteriyor.

Hendrik’in tüm bu engellere karşı sahip olduğu tek silah ise, ışınlanma ayakkabıları! Elbette bu ayakkabıların da ufak bir kusuru var; şarj olmaları gerekiyor. Ayakkabıların şarj olmaları için, sevimli karakterimizin belli bir süre yürümesi ve bu süre boyunca ayaklarının bir yere basması gerekiyor. Yani ayakkabılar düşüş anlarında şarj olmuyor.

Bu yüzden oyunun sahip olduğu 120 bölüm boyunca dikkat edilmesi gereken en önemli şey, tam olarak hangi anda ve nereye ışınlanılması gerektiği oluyor. Blown Away’in Secret of the Wind adlı iOS sürümü, 120 bölümün tamamını içeriyor ve 7,99TL fiyatla kullanıcılara sunuluyor.

Blown Away: First Try adlı Android sürümü ise, ücretsiz olarak indirilebiliyor ancak sadece 30 bölüm içeriyor. Geri kalan bölümler ise oyun içinden, ister 30’ar seviyelik bölüm paketleri halinde 3,1TL fiyatla, isterseniz de 7,78TL karşılığında 120 bölümlük (+90 bölüm) tüm oyunu içeren paket olarak satın alınabiliyor.

(Android’de Ücretsiz) İndirin:

Android Play Store iOS App Store

Geçmiş aylara ait, Ayın Mobil Oyunları yazılarımız burada:

Ayın Mobil Oyunları

Cut the Rope: Magic (TR)

Efsaneleşmiş mobil oyun serisi Cut the Rope‘un yaratıcısı ZeptoLab, seriye kattığı yepyeni bir mobil oyunla iOS ve Android platformlarında karşımıza çıktı.

Cut the Rope: Magic adıyla, sevimli ve iştahlı karakterimiz Om Nom‘u sihirli bir dünyaya taşıyan yeni oyun; Om Nom’un fare, kuş, balık gibi birbirinden sevimli görünümlere bürünüp daha fazla şeker yiyebilmesine yardım ediyor.

Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi, Türkçe desteğiyle gelen bu yeni oyunda farklı şekillere bürünebilen Om Nom, su altında bulunan şekerlere balık olarak ulaşabilirken, yukarıdaki şekerlere ulaşmak için bir kuş veya şekere ulaşmasına yardım edebilecek iyi bir koku alma duyusu için, fare şeklini tercih edebiliyor.

Şimdiye kadarki en eğlenceli Cut the Rope oyunu olarak nitelenen Magic, iOS’da 0,59TL gibi cüzi bir bedelle satın alınabilirken, Android kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuluyor. Oyun, her iki platformda da oyun-içi satın alınabilir öğeler barındırıyor.

(Android’de Ücretsiz) İndirin:

Android Play Store iOS App Store
DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 4 oy ile 4,75/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.