Ayın mobil oyunları: Kasım 2015

Havaların iyiden iyiye soğuduğu ve kış aylarına girmemize sayılı günlerin kaldığı Kasım ayındaki bu yazımızda, kötü havalarla birleşen boş vakitleriniz için derlediğimiz mobil oyunlar yer alıyor. Geçen ayki yazımızdan sonra piyasaya çıkan mobil oyunların yanı sıra, indirime girmiş ve bugüne kadar gözünüzden kaçmış olabilecek Hitman: Sniper ve This War of Mine mobil oyunları da listemizde yer alıyor.

Derlediğimiz oyunlar içerisinde, sizlere sunmaya özen gösterdiğimiz Türkçe destekli iki oyun bulunuyor. Bunlardan birisi önceki paragrafta bahsettiğimiz oyunlardan This War of Mine iken diğeri bir son güncellemeyle birlikte Türkçe desteğine kavuşan ücretsiz mobil oyunumuz olan The Walking Dead: No Man’s Land oldu.

Geçen ayki mobil oyun derlememiz için tıklayın:
Ayın mobil oyunları: Ekim

Geçen ayki mobil oyun derlememize ek olarak, bu ay Windows Mobile cihaz sahiplerini de unutmadık. Bu ay derlediğimiz 6 mobil oyundan ikisi Windows Mobile destekli ve ikisi de ücretsiz indirilebilir oyunlar olarak öne çıkıyor.

İşte ayın mobil oyunları:

Hitman: Sniper

Hitman: Sniper

Efsanevi anti-kahraman Ajan 47, Hitman: Sniper oyunuyla ikinci kez iOS ve Android‘de boy gösteriyor. Hitman: Go’nun da yapımcısı olan Square Enix tarafından geliştirilen Hitman’ın ikinci mobil oyunu, başarılı bir keskin nişancılık deneyimi sunuyor.

PC ve konsollarda yer alan Hitman: Absolution oyununun çıkışı öncesinde, ön-sipariş hediyesi olarak oyun severlere sunulan Hitman: Sniper Challenge adlı mini oyununun bir benzeri olan Hitman: Sniper, gün içinde kısa oyun molaları arayan mobil oyuncular için biçilmiş kaftan. Efsanevi suikast oyunu serisi Hitman atmosferini başarıyla yaşatan Hitman: Sniper, 150 farklı görevdeki hedefleri, keskin nişancılık becerilerinizi kullanarak yok etmenizi istiyor.

Hitman oyun serisindeki esnek oynanış sistemine de sahip olan Hitman: Sniper’da, hedefinizi ister doğrudan vurabiliyor, isterseniz de Ajan 47’nin becerileriyle çevredeki nesneleri kullanarak ortadan kaldırabiliyorsunuz. Başarılı vuruşlar yaptıkça kazandığınız puanlarla, yeni silah ve aksesuarları açarak cephaneliğinizi genişletebiliyorsunuz.

Tüm başarısına rağmen Hitman: Sniper, tek bir mekanda geçiyor ve bu yanıyla ciddi eleştiriler alıyor. Ancak geçtiğimiz günlerde satış fiyatı oldukça düşen Hitman: Sniper, iOS’da 5,3TL ve Android’de 6,5TL fiyatıyla, parasının hakkını veren bir oyun.

İndirin:

Android Play Store iOS App Store

Need for Speed: No Limits

Need for Speed: No Limits

Electronic Arts tarafından geliştirilen başarılı yarış oyunu serisine, yeni bir mobil oyun katıldı. Geçtiğimiz ay içerisinde önce iOS, daha sonra da Android sürümüyle yayınlanan, serinin yeni mobil yarış oyunu Need for Speed: No Limits, başarılı grafikleriyle mobil oyun dünyasına yeni bir değer katıyor.

Şehir ortamında geçen Need for Speed: No Limits, kimi zaman bir dakikanın bile altında süren kısa yarışlara sahip. Bu özelliğiyle, gün içindeki kısa boş vakitlerinizi doldurabilecek bir oyun olan NFS: No Limits, oyun-içi satın alma tekliflerine sahip ücretsiz bir oyun.

Need for Speed serisinin şehir yarışlarında bir klasik haline gelen polis kovalamacaları da oyunda önemli bir yere sahip. Sayısız sokak yarışına ev sahipliği yapan Need for Speed: No Limits, ilerleyici bir oynanışa sahip. Bölümlerde ilerledikçe hem karakterin yeteneklerini ve namını artırırken, hem de oyun içinde, her biri özelleştirilebilir donanıma sahip 30 farklı araçtan garajımıza aldığımız modelleri geliştiriyoruz.

Ücretsiz İndirin:

Android Play Store iOS App Store

This War of Mine (TR)

This War of Mine

Tam olarak bir yıl önce, 2014’ün Kasım ayında Windows, OS X ve Linux’u kapsayan masaüstü sürümleriyle piyasaya çıkan This War of Mine, yaz aylarında Android ve iOS tablet sürümüyle mobil oyun piyasasına girmişti.

Savaş döneminde hayatta kalma üzerine kurulu bir senaryoya sahip olan This War of Mine, hem masaüstü hem tablet sürümüyle büyük beğeni toplamıştı. 11 Bit Studios tarafından geliştirilen This War of Mine, tablet sürümünün ardından gelen taleplere kulak vererek, revize edilen kullanıcı arayüzüyle akıllı telefon sürümüyle Android ve iOS mağazasında yerini aldı.

Bugüne dek yayınlandığı tüm platformlarda oyuncular tarafından büyük beğeniyle karşılanan This War of Mine, telefon sürümü güncellemesinin şerefine yüzde 50 indirime girdi. Kısıtlı bir süre için geçerli bu indirim teklifiyle yarı fiyatına satın alabileceğiniz This War of Mine’ı hem tabletinizde hem de akıllı telefonunuzda oynayabilirsiniz.

This War of Mine, Türkçe dil desteğine de sahip.

İndirin:

Android Play Store iOS App Store

Lost Echo

Lost Echo

Bu ayın yeni mobil oyunlarından olan Lost Echo, mobil oyunlarda nadiren gördüğümüz özellikler barındırıyor. Bilim-kurgu ve gizem öğeleriyle bezenmiş bir hikayeye sahip macera türünde bir oyun olan Lost Echo, ilk olarak Android sürümüyle mobil oyun dünyasına adım attı.

Android sürümünden günler sonra iOS ve Windows Mobile sürümleriyle de mobil oyun severlerle buluşan Lost Echo, yaklaşık 8,75TL satış fiyatıyla Android kullanıcılarına sunuldu. Karşınıza çıkan gizemleri çözerek ilerlediğiniz Lost Echo, takıldığınız yerlerde ipuçlarıyla yol gösteriyor.

Macera oyunu yapısı gereği, doğal olarak diyalogları anlamanız gereken Lost Echo, ne yazık ki Türkçe dil desteğine sahip değil. Lost Echo’nun iOS sürümü 7,99 TL iken, Windows Mobile sürümü 7TL fiyatıyla macera oyunu tutkunlarını bekliyor.

İndirin:

Android Play Store iOS App Store Windows Mağaza

Prune

Prune

Resmi açıklamasında, “ağaçlara bir aşk mektubu” olarak tanımlanan yeni çıkan bir mobil oyun Prune. Çok sayıda mobil oyun ödülüne sahip olan Prune, oyuncuyu kendine bağladığı kadar da etkileyen bir oynanışa sahip olarak öne çıkıyor.

Oyun, büyümekte olan ağaçların dallarını budayarak, büyüme şekillerini yönetmek üzerine kurulu. 100 bölüme sahip olan Prune, ağacımızın çeşitli engelleri aşarak güneş ışığını en iyi şekilde alacak şekilde büyümesini sağlıyoruz.

Oyun boyunca tüm bölümlerdeki nihai hedefimiz, ağacımızın en çok sayıda çiçeğinin güneş alarak açmasını sağlamak. Zorlu bir bulmacadan çok, dinlendirici bir zihinsel faaliyet gerektiren Prune, adeta günün stresini atmanızı sağlayan bir oyun deneyimi sunuyor.

Tek kelimeyle mükemmel bir akıllı telefon oyunu olan Prune’un tek kusuru ise çabuk bitmesi. Android, iOS ve Windows Mobile platformlarında oynanabilen Prune, platforma göre 9,25 ila 12TL arasında değişen fiyatla oyunculara sunuluyor.

İndirin:

Android Play Store iOS App Store Windows Mağaza

The Walking Dead: No Man’s Land (TR)

The Walking Dead: No Mans Land

Son güncellemesiyle birlikte Türkçe dil desteğine kavuşan The Walking Dead: No Man’s Land, hem dizinin tutkunlarına, hem de oyun severlere eşsiz bir deneyim sunuyor.

Daha önceki resmi The Walking Dead mobil oyunlarına nazaran çok daha gelişmiş bir oyun olarak göze çarpan The Walking Dead: No Man’s Land, savunma üssü kurduğumuz klasik bir strateji oyunuyla, XCOM’un sıra tabanlı çatışma sistemini birleştiren bir oyun.

Oyun içi satın alma teklifleri barındıran oyun, iOS ve Android mağazasında ücretsiz olarak mobil oyun severlerin beğenisine sunuluyor.

Ücretsiz İndirin:

Android Play Store iOS App Store
DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 7 oy ile 5,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.