Game of Thrones 6. sezon ne zaman başlıyor?

İlk sezonun birinci bölümüyle, 17 Nisan 2011 tarihinde yayınlandığından beri, her 10 bölümlük kısacık yayın döneminin ardından bir sonraki sezonunu iple çekmemize sebep olan Game of Thrones, bu yıl 6. sezonu ile yayınlanacak.

Yayınlandığı dönem boyunca giderek artan bir hayran kitlesi edinen ve kimileri tarafından da bir o kadar artan eleştiriler alan Game of Thrones’un 6. sezonunun yayın tarihi nihayet açıklandı. Yayıncı kuruluş HBO tarafından, 24 Nisan 2016 tarihinde ilk bölümüyle ekrana geleceği açıklanan Game of Thrones 6. Sezon, yılın en merak edilen dizisi olarak şimdiden heyecan uyandırmayı başardı.

Aslında her yıl Mart’ın son haftası ve Nisan ortası gibi yeni sezona başlayan GoT’un bu yılki yayın tarihi de sürpriz olmadı.


6. sezonun başlama tarihi, GoT resmi Twitter hesabından duyuruldu.

Game of Thrones’un en can sıkıcı yanı olan, senede sadece 10 hafta, yani 10 bölüm olarak yayınlanma geleneği ne yazık ki bu yıl da devam ediyor. Dizi, 24 Nisan’da başlayacak ve hiç ara vermeden her hafta yayınlanırsa 26 Haziran’da son bölümüyle final yapacak.

Yayınlandığı ülkelerde 5. sezon final bölümüyle en çok izleyici sayısına ulaşan GoT, 8,11 milyonluk bir izleyici kitlesini ekran başına çekmeyi başarmıştı. Dizi ayrıca, korsan kaynaklardan en çok izlenen dizi olma ünvanına da sahip.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 1 oy ile 4,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.