Apple, iPhone’dan plastik şeritleri kaldıracak bir anten tasarlıyor

Üst düzey akıllı telefonlarda artık adeta bir standart haline gelen tek parça metal kasa kullanımı, bu cihazlara oldukça seçkin ve kaliteli bir görünüm sağlıyor. Ancak metal malzemenin radyo sinyallerini engellemesi, anten yerleşimi konusunda ciddi bir sıkıntı yaratıyor.

Apple’ın en son iPhone cihazları olan iPhone 6s ve 6s Plus’da kullandığı tasarımda, aynen bir önceki modelde olduğu gibi anten görevi gören ve metal gövdenin üzerine yerleştirilen plastik şeritlere yer vermesi, tüketiciler tarafından ciddi şekilde eleştirilmişti. Üst segment bir telefondan beklenen estetik unsurlarını yansıtmayan, göze batan ve metal gövdenin seçkin görünümünü alıp götüren kaba bir görselliğe sebep olan bu tasarım, iPhone tasarımının en büyük kusuru olarak görülüyor.

Görünüşe göre bu sorunu, iPhone 7‘de tamamen ortadan kaldırmaya çalışan Apple, yeni nesil iPhone tasarımında kullanacağı yepyeni bir materyal üzerinde çalışıyor. Şu anda kullanılan beyaz plastik şeritler yerine, çok daha az dikkat çeken ve belki de görünmeyecek bir anten materyali üzerinde çalışan Apple, iPhone 7 ile tasarım ve estetiğe dair eleştirilere son vermeye çalışıyor.

iPhone 7 adıyla piyasaya çıkması beklenen Apple’ın yeni telefonunun, geliştirilmiş estetik tasarımın yanı sıra, su geçirmezlik özelliği de taşıması bekleniyor. Başta Sony olmak üzere, halihazırda piyasada su geçirmez akıllı telefonu bulunan bir çok şirket bulunuyor ve eğer iddialar gerçekleşirse, en geç bu yılın son çeyreğine kadar Apple’da bunlardan birisi olacak.

Geleneksel olarak iPhone modellerinde 2 yılda bir çıkardığı ana modelinde, tasarım dahil olmak üzere köklü yeniliklere giden Apple, 6s gibi ara modellerde küçük ve çoğu zaman sınırlı teknolojik yenilikten ibaret geliştirmelerle yetiniyor. Buna bağlı olarak ve gelen yenilik dedikodularına göre iPhone 7, şimdiye dek yapılan en yenilikçi iPhone modeli olacak.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 1 oy ile 4,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.