Sony’den Apple’ı kızdıracak Tweet

Şirketlerin yaptığı tanıtım kampanyaları potansiyel müşterileri çekmeyi hedeflerken, aynı zamanda rakipleri için de benzer bir fırsatın doğmasına sebep olabiliyor. Sony’nin beklenen son telefonu Xperia Z5 için Twitter’da attığı ve iPhone‘u hedef alan tam da böyle bir mesaj, Apple’ı kızdıracak cinstendi.

Apple’ın geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı ve satışa sunmaya hazırlandığı iPhone 6S, 3D Touch gibi ses getiren yenilikleri barındırmasının yanında, batarya ömrü gibi bir çok özellikte hiçbir yenilik getirmedi. Telefonunu yoğun şekilde kullanan iPhone 6 kullanıcıları bir günü zar zor çıkarırken, Apple tarafından açıklanan batarya ömrüne göre, yeni model olan iPhone 6S’de de durum değişiklik göstermedi.

Bu durum, yeni iPhone’da öncekinde olduğu gibi 1810mAh yada ona yakın kapasitede bir batarya bulunduğu anlamına geliyor. Sony‘nin Xperia Z5 ailesinde ise, iki güne kadar kullanım imkanı sağlayan ve modeline göre 2700mAh ile 3430mAh olarak değişen batarya kapasitesi bulunuyor.

İşte bu zayıf noktadan harekete geçen Sony, attığı bir tweet ile akıllı telefon pazarındaki rakibi Apple’ı batarya ömründen vurdu. Sony’nin tweetinde yer alan görselde, “Hey Siri, pil ömrü hakkında ne diyorsun?” sorusu yer alırken, Siri’nin bu soruya cevabı “Sony’e geç” olarak verilmiş.

Mizahi bir üslupla Apple’ı hedef alan tweet’deki bu görsel yetmezmiş gibi, görseli takip eden iletide verilen bağlantıya tıkladığınızda, Sony’nin “iPhone’dan Sony akıllı telefona” geçecekler için hazırladığı bir rehber karşınıza çıkıyor.

Apple’ın sonbahar tanıtım etkinliğinin ardından eleştirel kampanya tweetleri atan sadece Sony değildi. Samsung’da Twitter üzerinden Apple’ın yeni tanıttığı ürünleri eleştiren mesajlar attı. Samsung, kendi ekran kalemi olan S-Pen için attığı bir dizi tweet ile, Apple tarafından devrim yaratan bir yenilik olarak lanse edilen Apple Pencil’i isim vermeden eleştirdi.

Yazı görseli: Sony

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 1 oy ile 3,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.