Samsung’dan dev bir tablet mi geliyor?

Galaxy Tab E, Galaxy Tab A ve Galaxy Tab S2 modelleriyle bu yıl içinde tablet cihazlarına üç yeni model katan Samsung, yılın tablet defterini henüz kapatmamış görünüyor. SamMobile sitesinde yayınlanan habere göre şirket, tablet piyasasındaki standart boyutların çok daha üstüne çıkarak, 18,4 inçlik dev bir tableti piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Güncelleme (29 Ekim 2015): Bu yazımıza konu olan tablet, Galaxy View adıyla önümüzdeki günlerde piyasada olacak. Samsung’un bu dev tabletinin çıkışından önce hazırladığımız ve cihazın detaylarını barındıran yazımız için tıklayınız:

Samsung’un devi Galaxy View çok yakında piyasada

Şimdilik Tahoe kod adıyla bilinen tablet, Android işletim sistemine sahip olacak. 18,4 inçlik dev ekranı, 1920 x 1080 piksel (1080p yada bilinen adıyla Full HD) çözünürlüğe sahip olacak tabletin hedefindeyse okullar, ofisler ve oturma odaları yer alıyor.

Resmi olmayan kaynaklara dayanan detaylara göre tablet, Android 5.1 Lollipop işletim sisteminin yanında, 8 çekirdekli 1,6GHz Exynos 7580 işlemci, 2GB RAM, 32GB depolama alanı ve 128GB destekli microSD kart yuvasıyla gelecek. Güç birimi olarak 5700mAh bataryaya sahip olacağı söylenen tabletin, 8 megapiksel arka ve 2.1 megapiksel ön kamerası olması bekleniyor.

Şu an için cihazın nihai adının ne olacağı veya çıkış tarihi konusunda hiçbir bilgi verilmemiş olsa da, Samsung’un büyük ekranlı bir tablet üzerinde çalıştığı bilgisi resmi olmayan bir çok kaynak tarafından doğrulanmış bulunuyor.

Teknoloji devinin ayrıca, Windows 10 işletim sistemine ve Intel Core M işlemciye sahip 12 inçlik bir tablet üzerinde de çalıştığı belirtiliyor. Henüz ekran çözünürlüğü gibi bir çok detayı netleşmemiş olan bu model hakkında sızan bilgilerin arasında 600 gram ağırlıkta ve sadece 6,2 mm kalınlıkta olacağı bulunuyor.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 2 oy ile 4,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.