Samsung’dan süper ince tablet: Galaxy Tab S2

Güncelleme:
Samsung Galaxy Tab S2 hakkındaki tüm bilgilerin bulunduğu güncel yazımız burada:
Samsung Galaxy Tab S2, detayları ve sistem özellikleri


Samsung, en son tablet ürünü Galaxy Tab S2’yi, dünyanın kendi ebatındaki en ince tableti iddiasıyla duyurdu. Şirketin tablet segmentindeki yeni bayrak gemisi olacak Galaxy Tab S2, inceliği kadar hafifliğiyle de iddialı.

Süper ince ve hafif olarak duyurulan tablet, 2048 x 1536 çözünürlükte Super AMOLED ekranla geliyor. 8 inç ve 9.7 inç olarak iki modelle gelecek olan tabletin ekranı, en ileri tekniklerle ekran ışığını ortama göre ayarlarken, okuma modu seçeneği sayesinde en uzun romanları okurken bile gözlerinizi yormamayı vaadediyor.

Samsung mobil ürünler CEO’su Jong-Kyun Shin’e göre Samsung Galaxy Tab S2, bugüne dek üretilmiş ve tüketicilerin her yere yanında götürebileceği en eksiksiz görsel cihaz.

Samsung Galaxy Tab S2

Sistem özelliklerinde, Super AMOLED ekranın yanında, 8 çekirdekli Exynos 5433 işlemci, 3GB RAM, 8 megapiksel arka ve 2.1 megapiksel ön kamera göze çarpıyor. Güç ihtiyacını 5870 mAh kapasiteli (8 inç modelde 4000 mAh) bataryadan alan Galaxy Tab S2, Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle gelecek. Tablet, 32GB ve 64GB olarak iki ayrı depolama kapasitesiyle satışa sunulurken, 128GB’a kadar microSD hafıza kartı desteği bulunacak.

Tabletin donanım özelliklerinde ayrıca parmak izi okuyucusu bulunurken, sistem güvenliğini artırmak amacıyla zararlı-yazılım koruması ön-yüklü olarak geliyor. Samsung’un büyük önem verdiği Galaxy Tab S2, Ağustos ayında satışa sunulacak.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 1 oy ile 4,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.