PlayStation 4 ailesine 1TB modeli katılıyor

Microsoft’un, Xbox One’ı için, 1TB depolama alanına sahip yenilenmiş versiyonunu tanıtmasından yaklaşık iki hafta sonra; Sony cephesinden karşı hamle geldi. Sony, yaptığı duyuruyla, PlayStation 4 1TB Ultimate Player Edition‘ın 15 Temmuz‘dan itibaren Avrupa’da ve Kuzey Amerika’da satışa çıkacağını açıkladı.

Yeni PlayStation 4’le birlikte değişen tek şey depolama kapasitesi de değil. Yeni oyun konsolu, önceki modele yapılan ek teknolojik geliştirmelerle, 500GB modele nazaran %10 daha hafif ve  enerji tüketimiyse %8 daha düşük. Konsol ayrıca, siyah ve beyaz renk seçenekleriyle satışa çıkacak.

PS4’ün 1TB versiyonunun çıkacağı söylentisi, Sony tarafından Haziran ayının başlarında Amerikan Federal İletişim Kurulu’na (FCC) yapılan kayıt başvurusuyla ortaya çıkmıştı.

Microsoft cephesindeyse, Xbox One‘ın 1TB versiyonu, bazı yeniliklerle birlikte 9 Haziran’da duyurulmuş ve 16 Haziran’dan itibaren raflardaki yerini almıştı.

PlayStation 4 1TB Ultimate Gamer Edition’un fiyatı ise yine Xbox One ile rekabet etmek üzere konumlandırılmış görünüyor ve Sony tarafından ABD için 399$, Avrupa içinse 399€ önerilen satış fiyatları olarak göze çarpıyor. Konsolun ülkemizdeki satış fiyatı için bir şey söylenmemiş olsa da, Sony tarafından önerilen satış fiyatlarıyla birlikte, Xbox One 1TB ile aynı seviyelerde seyredeceğini tahmin edebiliyoruz.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 4 oy ile 3,75/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.