Motorola iki yeni Moto 360 akıllı saati tanıttı

Berlin’de gerçekleşen IFA fuarında ilk günün akıllı saatleri, Samsung, Huawei ve Asus’un ardından Motorola’dan geldi. Apple Watch’un önderliğinde gelişen akıllı saat piyasasında yer edinmeye çalışan üreticilerden olan Motorola, tanıtımını yaptığı saatlerle birlikte, Moto 360 akıllı saatlerine iki yeni model katmış oldu.

IFA standında yaptığı tanıtımda, Apple Watch’un aksine klasik dairesel tasarımlı akıllı saatlerden oluşan Moto 360 ailesine iki yeni model katan Motorola’nın, yeni akıllı saatlerinin birisi moda odaklı tasarıma sahip ve eski modelden biraz daha küçük bir Moto 360 iken, diğeri spor tasarıma sahip Moto 360 Sport oldu.

Moto 360 Sport’un ebatları hemen hemen aynı kalırken, yeni Moto 360 modeli, 42mm çapıyla geçen yıl piyasaya çıkan ve 46 mm çapındaki modelden biraz daha küçük olarak göze çarpıyor. Hem erkek hem de kadın modelleri bulunan yeni akıllı saatler, ilk modelde olduğu gibi paslanmaz çelikten yapılmış bir kasaya sahip. Saatin kayışı ise, hem paslanmaz çelik hem de deri kayış seçenekleriyle geliyor.

Motorola’nın yeni akıllı saat modelleri, tüm Android Wear akıllı saatlerinde olduğu gibi Android 4.3 ve üzeri telefonlarla uyumlu yazılıma sahip. Google’ın Android Wear platformuna yakın zamanda getirdiği en önemli yenilik, iPhone desteğiydi ve her iki yeni akıllı saat modeli de bu yeni gelen iPhone desteğini barındırıyor.

Yeni akıllı saat modellerinde ekran tercihini değiştirmeyen Motorola, biraz da hayal kırıklığı yaratarak yine IPS ekran kullanmış. İlk modelde 320mAh batarya ile bir günü zar zor çıkaran Moto 360, yeni daha küçük modellinde 300mAh ve Moto 360 Sport modelinde 400mAh batarya kullanmış. Batarya ömrü yenilik vadetmiyor olsa da, Motorola bekleme süresinde yarım gün kadar artışa gitmiş ve her iki model için de batarya ömrünü, ekran ışığı açık modda 1 güne kadar, kapalı modda ise 1,5 güne kadar olarak açıklamış.

Yeni Moto 360 modelleri, ilk modelde olduğu gibi su geçirmez (1 metre derinlikte 30 dakika) tasarıma sahipken, akıllı saatin beraberinde gelen bir dock ile kablosuz olarak şarj edilmekte. Yeni akıllı saatlerin işlemcisi güncellenmiş ve 4 çekirdekli 1.2GHz Snapdragon 400 ile donatılmış.

Eski modeldeki sistem belleği ve depolama alanı ise yeni modellerde olduğu gibi kalmış ve 512MB RAM ile birlikte 4GB dahili depolama alanı kullanılmış.

Android Wear‘ın yeni 1.3 sürümüyle çıkması beklenen yeni Moto 360 ve Moto 360 Sport modellerinin çıkış tarihi ise bu ay olarak açıklandı ve ön-siparişler alınmaya başladı bile. Geçen yıl piyasaya çıkan ilk Moto 360 modeli ABD’de 250 dolar fiyat etiketiyle piyasaya girmiş olsa da, geçen bir yıl içinde fiyatı 100 dolar gerileyerek 150 dolara inmişti. Yeni modellerin fiyatı ise 300 dolardan başlayıp, kordon ve renk seçeneklerine göre 430 dolara kadar çıkıyor.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 3 oy ile 3,67/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.