LG Nexus 5X özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi

Güncelleme: Nexus 5X hakkındaki bilgiler ilk ortaya çıktığında hazırlanan bu yazı güncel bilgileri içermemektedir.

Güncel LG Nexus 5X yazımız BURADA


LG Nexus 5X
LG Nexus 5X’in internete sızan görseli.

 

Google’ın bu yıl bir değişiklik yapıp iki telefon birden çıkaracağı bilinse de, beklenen modellerin adı ve özellikleri uzun zamandır merak konusuydu. Nihayet telefonlardan birinin, LG üretimi olan Nexus 5X olacağı tüm detaylarıyla birlikte ortaya çıktı.

LG tarafından üretilecek yeni Nexus 5X’in, resmi olmayan bilgilere göre, 29 Eylül‘de piyasada olacağı belirtiliyor. Nexus 5’den daha yüksek bir satış fiyatı ile piyasaya gireceği ortaya çıkan Nexus 5X’in, 399 dolar olan 16GB ve 449 dolar olan 32GB depolama alanına sahip iki modeli bulunacak. Cihaz ayrıca piyasaya, siyah, mavi ve beyaz renk seçenekleriyle girecek.

Nexus 5X’in tasarım detaylarında, arka panelde yer alacak olan parmak izi tarayıcısının yuvarlak tasarıma sahip olacağı belirtiliyor. Cihazın internete sızan resmine göre çift LED flaşa sahip kamera, parmak izi tarayıcısının hemen üzerinde, aynı dairesel yapıda ancak çıkıntılı şekilde yerleştirilmiş.

Google‘ın beklenen ikinci telefonu hakkında henüz detaylar ortaya çıkmamış olsa da, Huawei yapımı bir Nexus modelinin daha bizi beklediği aynı gün piyasaya çıkacağı öne sürülüyor. Cihazın tam adının ne olacağı ve teknik özelliklerine ilişkin henüz hiçbir bilgi bulunmuyor ve şimdilik 29 Eylül’e kadar beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 4 oy ile 3,50/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.