LG Bello II ile orta segmente selfie telefonu

LG, gelişmekte olan piyasalar için geçtiğimiz yıl hazırladığı yeni L serisi için çıkardığı, LG L Bello’yu ek özelliklerle yeniledi. LG Bello II adıyla açıklanan ve orta segmentte konumlandırılan akıllı telefon, halen 3G ağını kullanan gelişmekte olan ülkeler için hazırlandı.

Öncelikle, Güney Amerika ve Hindistan pazarlarında piyasaya çıkacak olan LG Bello II’nin, Ağustos ayında ülkemiz dahil diğer ülkelerde piyasaya çıkması bekleniyor.

Telefonun tek ve çift SIM kartlı modellerinin bulunacağını açıklayan LG, Bello II’de 1,3 GHz 4 çekirdek işlemci bulunacağını belirtti. Ekranı 5 inç boyuta sahip olan telefonun 854 x 480 olan çözünürlüğü, 196 ppi gibi düşük bir piksel yoğunluğu vaadediyor.

Sistem özellikleri oldukça mütevazi olan telefon, 1GB RAM, 8GB depolama alanı, microSD kart desteği ve 8 megapiksellik bir arka kamera sunuyor. Ön kamerada ise cömert davranan LG, 5 megapiksel ön kamerayı, selfie flash (özçekim flaşı) özelliği ile birleştirmiş. Selfie flash özelliği ile ön kamerayla yakın çekim yaparken, ekran ışığı yumuşak bir flaş aydınlatması sağlamak için kullanılıyor.

Bluetooth 4.0, Wi-Fi ve 3G bağlanabilirlik özelliklerine sahip olan Bello II, sınıfı için yüksek sayılan 2540 mAh kapasiteye sahip batarya barındıracak. Telefonun yazılım tarafındaysa güncel Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemi bulunuyor. Plastik gövdeye sahip olan telefon piyasaya çıktığında, siyah, beyaz, titanyum ve altın renk seçenekleri bulunacak. Bello II’nin ağırlığı ise 155 gram olarak açıklandı.

LG Bello II

Telefonun sistem özellikleri her ne kadar mütevazi görünse de, geçen yıl oldukça uygun fiyatıyla birçok kişiyi cezbeden LG L Bello‘nun veliahtı olan Bello II; yeni gelen çift SIM kart desteği, gelişen 5 megapiksel selfie kamerası ve Android 5.1.1 güncellemesiyle piyasada önemli bir yer edinebilir.

LG Bello II’nin orta seviye akıllı telefonlar arasında yer edinmesindeki en önemli unsur elbette fiyatı olacak, ancak LG tarafından bu konuda hiçbir açıklama yapılmış değil. Telefonun Ağustos ayı içerisinde ülkemizde olması beklenirken, önümüzdeki günlerde Güney Amerika ve Hindistan pazarlarında yer almasıyla, fiyatı hakkında fikir sahibi olabileceğiz.

LG’nin, Bello II ile yer almak istediği orta segment akıllı telefon piyasası, toplam akıllı telefon piyasasının halen yüzde 40’ını oluşturuyor. LG ise bu fiyat segmentindeki varlığını, 5 megapiksel selfie ön kemara, 5 inç’lik geniş ekran ve güncel işletim sistemi gibi artılarla arttırmaya çalışıyor.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 1 oy ile 4,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.