BlackBerry Venice’in detayları ve çıkış tarihi

Android ve iOS işletim sistemlerinin hızlı yükselişi ve gelişimiyle popülerlik ve kullanıcı kitlesinde ciddi bir kayıp yaşayan akıllı telefon üreticisi BlackBerry, yeni telefonuyla bu kaderini değiştirmeyi hedefliyor.

Şimdilik “Venice” kod adıyla bilinen telefon; kızaklı yapısıyla, büyük dokunmatik ekranı, klasik fiziksel BlackBerry klavyesi ile birleştiriyor. Samsung Galaxy S6 Edge ile tanıştığımız eğimli ekran tasarımı, BlackBerry Venice’de de ilk göze çarpan detay oluyor.  Yenilikçi tasarımıyla merak uyandırmayı başaran telefonun, BlackBerry’nin yeni bayrak gemisi olması bekleniyor.

Telefonun sistem özellikleri henüz resmiyet kazanmamış olsa da, internete sızan detaylara göre şöyle olacak:

  • 5.4 inç Quad-HD eğimli ekran
  • 18 MP arka kamera
  • 5 MP ön kamera
  • 1.8 GHz 6 çekirdek (Snapdragon 808 chipset) 64-bit işlemci
  • 3 GB RAM

İşletim sistemine gelecek olursak, yine internete sızan detaylara göre telefonun hem BlackBerry OS 10, hem de Android modeli olmak üzere iki modelle piyasaya girmesi bekleniyor. İşletim sistemiyle kullanıcı kaybeden BlackBerry böylece, geniş uygulama desteği bulunan Android işletim sistemini tercih eden kullanıcıları da yeniden kazanmayı hedefliyor.

Fiyatı konusunda henüz hiçbir detay bulunmayan telefonun tahmini çıkış tarihi ise Kasım 2015 olacak.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 3 oy ile 2,33/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.