Apple’dan yeni iPhone için dev sipariş

Akıllı telefon devi Apple, bu yıl piyasaya çıkacak yeni iPhone modelleri için tedarikçilere tam 90 milyon adetlik üretim siparişi vermeye hazırlanıyor. Gerçekleşmesi durumunda, bu sipariş Apple’ın şimdiye dek tek seferde verdiği en büyük sipariş olacak.

Apple’ın bu yıl sonlarında piyasaya çıkması beklenen, 4.7 ve 5.5 inçlik yeni iPhone modelleri için, 85 ila 90 milyon adetlik sipariş vermesi bekleniyor. Bir önceki iPhone modelleri, Apple’ın şimdiye dek en çok sayıda satılan ürünleri oldu. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri için tedarikçiler, toplamda 70 ila 80 milyon adetlik üretim yapmıştı.

Sonbahar aylarında piyasaya çıkması beklenen yeni modellerin, piyasada iPhone 6 ve 6 Plus modellerine benzer özelliklerde olması bekleniyor. Her yıl olduğu gibi, geçtiğimiz yılın S modelleri de getirdikleri bazı yenilikler dışında, genel anlamda önemli bir değişiklik barındırmıyordu. Örneğin, iPhone 4S modelinde Siri eklenmişken, iPhone 5S’deki yenilik parmak izi okuyucusu (TouchID) olmuştu.

Yeni iPhone’da göze çarpan yeniliğin ise, Apple’ın ForceTouch özelliği olması bekleniyor. Bu özellik sayesinde iPhone ekranları, hafif ve sert dokunma arasındaki farkı algılayabilecekler. Ekran çözünürlüğünün ise ekran boyutuna göre, iPhone 6 ve 6 Plus ile aynı olması bekleniyor.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 1 oy ile 3,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.