Apple TV dünyayla aynı anda Türkiye’de!

Apple’ın televizyon kutusu, aradan geçen yılların ardından güncellendi ve bu kez Türkiye’de de tüm dünya ile aynı anda satışa çıkıyor. Satışları önümüzdeki hafta başlayacak olan Apple TV‘nin Türkiye satış fiyatları da belli oldu.

32 GB ve 64 GB depolama alanı seçenekleri bulunan 4. nesil Apple TV, sırasıyla 629 TL ve 829 TL satış fiyatı ile Apple’ın Türkiye sitesinde yerini aldı. Gelişen teknik özelliklerinden çok eklenen yeni işlevlerle dikkat çeken yeni Apple TV, önemli yenilikler barındırıyor.

Cihaz, donanım olarak geçen yıl iPhone 6’da kullanılan Apple’ın A8 işlemcisini kullanan cihaz, 2 GB belleğe (RAM) sahip. Apple TV’nin tamamen baştan yaratılan ve dikkat çekici tasarıma sahip yeni kumandası, dokunmatik yüzeyi sayesinde kontrol imkanını büyük ölçüde geliştirirken, mikrofon, ivme ölçer ve jiroskop sensörleri ile donatılmış. Kısacası yeni kumandaya dahil edilen hareket ve pozisyon algılayıcılar, onu bir kumanda olduğu kadar, aktif bir kontrol cihazı haline getirmiş.

Apple TV

Geliştirdiği kumanda ve donanımla birlikte, tvOS işletim sistemine yeni yetenekler de ekleyen Apple, yeni nesil Apple TV‘nin video ve müzik cihazından çok daha fazlası haline gelmesini istemiş. Bu amaçla şirket, Apple TV’ye özel geliştirilmiş yeni App Store uygulamasını cihazla birlikte kullanıma sundu.

Bu sayede App Store’daki oyunlar doğrudan Apple TV’ye yüklenerek, yeni nesil kumandanın sahip olduğu kontrol cihazı yetenekleriyle kontrol edilebiliyor. Yani artık iOS oyunlarını evinizdeki en büyük ekranda oynamak için ihtiyacınız olan tek şey, 4. nesil Apple TV.

Apple TV’nin cezbedici özelliklerinden birisi de elbette Siri. Kumandaya entegre mikrofon sayesinde kontrol edilebilen Siri, tvOS’un birçok bileşeni ile entegre olarak çalışıyor. Bu sayede Siri, sesli komutla yaptırdığınız ve birçok kaynaktan gelen arama sonuçlarını tek bir yerde görüntüleyebilmekte.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 3 oy ile 4,67/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.