Android Marshmallow, LG G4’e geliyor!

Güncelleme 3 Aralık 2015: LG G4 için bir süredir beklenen Android güncellemesi nihayet ülkemizi de kapsayan bir bölgede resmi olarak yayınlandı. Cihazınızın işletim sistemi yazılımını, Android 6.0 Marshmallow sürümüne güncellemek için LG’nin PC yazılımını kullanmanız gerekmekte. LG’nin akıllı telefonlar için sunduğu, güncel Türkçe PC yazılımı olan LG Bridge uygulamasını bu bağlantıyı kullanarak, açılan sayfada telefonunuzun modeline göre indirebilirsiniz. Türkiye’den satın aldığınız LG G4 modeli için, LGH815TR(G4) seçilmelidir.

Google’ın, Nexus modelleri için Android 6.0 Marshmallow güncellemesini sunmasının üzerinden henüz sadece iki hafta geçmişken, yeni güncelleme haberi LG’den geldi. Duyuruya göre LG G4 için yayınlanacak olan Android Marshmallow güncellemesi, önümüzdeki hafta telefonlara gönderilmeye başlanacak. Bu adımla birlikte LG, Google haricinde Android 6.0 güncellemesi sunan ilk şirket oldu.

Bilindiği gibi Android işletim sisteminin geliştiricisi olan Google, yeni bir Android sürümü çıkar çıkmaz, yine kendi geliştirdiği cihazlar olan Nexus tablet ve akıllı telefonlarını kısa sürede güncelliyor. Bu yönden, LG’nin sadece iki hafta sonra bayrak gemisi modelini güncellemesi, sistem güncellemelerine verdiği önemi gösteriyor.

LG G4’lere önümüzdeki hafta yüklenmeye başlanacak olan Android 6.0 Marshmallow, ilk olarak Polonya’daki telefon sahiplerine sunulacak. Diğer Avrupa ülkeleri, Asya ve Amerika bölgeleri de kısa süre içinde güncellemeleri almaya başlayacak.

LG, güncellemelerin tam olarak hangi gün başlayıp, hangi sırayla verileceğini açıklamasa da fazla zaman alması beklenmiyor. Bölgesel güncelleme uygulaması, test amaçlı olarak sıkça yapılmakta ve güncellemede hiçbir sorunla karşılaşılmazsa, tüm bölgelerin güncelleme almaya başlaması fazla zaman almamakta.

Android 6.0 güncellemesi ile birlikte LG G4 kullanıcıları bazı yeni özelliklerle karşılaşacaklar. Bunların arasında Android Marshmallow ile geliştirilmiş güç koruma modu bulunmakta. Bu sayede LG G4 sahipleri kalan batarya ömürlerini en verimli şekilde koruyarak iletişim ihtiyaçları için saklayabilecek. Yeni sürümde ayrıca, geliştirilmiş uygulama izinleri, güncellenmiş sessiz mod ve rahatsız etme modları bulunmakta.

LG, geçtiğimiz yıla kadar Android güncellemelerini ağırdan alan bir şirketti. Geçtiğimiz yıl Android 5.0 güncellemesi ile telefonlarını ilk güncelleyen şirket olan LG, bu yılki güncellemede de liderliği koruyarak, güncellemeye verdiği önemi artırdığının altını çizmiş oldu.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 2 oy ile 4,50/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.