Windows 10’u test edenlere ücretsiz lisans!

Bir süre önce mevcut Windows kullanıcılarına ücretsiz Windows 10 yükseltmesi sağlayacağını açıklayan Microsoft, pazarlama stratejisinde girdiği önemli değişimin sinyallerini veriyordu.

Şirket, Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarına ücretsiz Windows 10 yükseltmesi sağlayacağını açıklayarak pazarlama stratejisinde önemli bir değişim gerçekleştirmişti. Windows 10’un çıkışına kısıtlı bir zaman kala bir tanıtım etkinliği düzenleyen Microsoft, yeni bir sürpriz yaparak Windows 10 önizleme sürümü kullanıcılarına da ücretsiz yükseltme imkanı sağlayacağını açıkladı. Böylece Windows 10 önizleme sürümü kullanıcıları, tam sürüm lisanslı Windows 10’a ücretsiz şekilde sahip olabilecek.

Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre, önizleme sürümü kullanan Windows 10 kullanıcıları, yapılan güncellemeyle aktive edilmiş bir Windows 10 final sürümüne geçirilecek. Bir kez final sürüme geçilmesinin ve aktivasyonun yapılmasının ardından, aynı bilgisayara temiz kurulum yapıldığında dahi verilen ücretsiz lisansla kullanılmaya devam edilebilecek.

Bu gelişmeyle birlikte, Windows 10’un çıkışını takip eden 1 yıl boyunca ücretsiz Windows 10 yükseltmesine sahip olabilecek sürümler şunlar oldu: Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 önizleme PC sürümleri ve Windows Phone 8 ve Windows Phone 8.1 mobil sürümleri.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 4 oy ile 4,25/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.