Instagram uygulamasına çoklu hesap desteği geliyor

Instagram’ın Android test sürümünde keşfedilen yeni bir özellik, kullanıcılar tarafından uzun süredir talep edilen bir özelliğin hayata geçirildiğini ortaya çıkardı. Instagram kullanıcılarının mobil uygulamada talep ettiği özelliklerden belki de en önemlisi birden fazla hesap arasında geçiş desteğiydi ve görünüşe göre bu özellik bir sonraki Instagram uygulama güncellemesiyle birlikte Android kullanıcılarına sunulacak.

Android uygulamaları test grubuna katılan kullanıcıların ortaya çıkardığı yeniliğe göre, Instagram uygulamasını son beta test sürümüne güncelleyen kullanıcılar, uygulama arayüzünde yeni bir butonla karşılaştı. Yeni Instagram sürümünde göze çarpan bu buton, kullanıcı hesabı altında beliren Hesap Ekle butonuydu.

Bu özellik sayesinde cihazlarına artık yeni bir Instagram hesabı ekleyebilecek olan uygulama kullanıcıları, hesabı bir kez ekledikten sonra, sadece hesap ismini seçerek kolayca hesaplar arasında geçiş yapabilecekler.

Bu yeniliğin ortaya çıkmasının ardından sosyal medya aracılığıyla Instagram’a yöneltilen ve güncellemenin ne zaman yayınlanacağı konusundaki soruları da içeren talepler ise henüz karşılık bulamadı. Ancak, ilk olarak Android Police sitesinin yazısıyla ortaya çıkan bu yenilik, Android beta sürüm testlerine katılan çok sayıda kullanıcı tarafından doğrulandı.

Test edenler tarafından oldukça başarılı bulunan yeni özelliğe, kullanıcı arayüzünde yer alan kullanıcı hesap ismine dokunularak ulaşılabildiği gibi, uygulamanın ayarlar menüsünde de hesap ekleme/kaldırma işlemleri yer alıyor.

Şu an için iletilen soruları yanıtsız bırakan Instagram’ın, Android uygulamasının test sürümünde ortaya çıkan bu özelliği, ne zaman yeni güncelleme olarak kullanıcılara sunacağı bilinmiyor. Ancak şirketin başka yenilik planları yoksa, test süreci sorunsuz geçmesi halinde yakın zamanda güncelleme haberini alabilir veya Android cihazımızda görebiliriz. Uygulamanın iOS sürümü içinse henüz ortaya çıkan bir test veya güncelleme bilgisi bulunmuyor.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 2 oy ile 3,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.