Cortana’nın Android sürümü sızdırıldı, indirin

Microsoft’un, dijital asistan uygulaması Cortana’nın Android ve iOS sürümleri üzerinde çalıştığı biliniyordu. Çıkış tarihi olarak Temmuz ayı gösterilen Android sürümü henüz resmi olarak yayınlanmadan internete sızdı!

Cortana’nın Windows Mobile veya Windows 10 sürümlerine aşinaysanız bu haber sizin için önemli olmayabilir ancak Cortana’nın Android’e gelmesi için gün sayanlardansanız, resmi çıkışından önce Cortana Android sürümünü hemen buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Cortana’yı kullanarak yapabileceğiniz sayısız şeyden muhtemelen haberiniz var ancak bilmeniz gereken bir diğer şey de Cortana’nın henüz Türkçe dil desteği olmadığı.

Microsoft, Türk kullanıcıları için bir sürpriz hazırlıyor mu bilinmez ancak Android ve Windows Phone kullanıcıları şimdilik Türkçe sesli asistan için alternatif uygulamalarla yetinmek zorunda görünüyor.

Apple’ın Türkçe Siri hamlesi diğer akıllı telefon kullanıcılarına da umut vermişti. Zira Google ve Microsoft’un bu hamleye karşılık vermesi, sesli asistan isteyen kullanıcıları Apple’a kaptırmaması için gerekli görülüyor.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 4 oy ile 4,50/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.