Far Cry Primal, oynanış videosuyla ön-siparişe açıldı!

Ubisoft tarafından, Ekim ayında yayınlanan ve ilgili haberimizde de verdiğimiz kısa bir video ile duyurusu yapılan sevilen seri Far Cry’ın yeni oyunu, ön-siparişe açıldı. Ubisoft çevrimiçi mağazasında, 2 farklı özel versiyonuyla birlikte tüm platformlarda ön-siparişleri alınmaya başlanan Far Cry Primal‘ın özel versiyonları için ülkemizden ön-sipariş verilemiyor.

PlayStation 4 ve Xbox One sürümleri 23 Şubat‘ta çıkacak olan Far Cry Primal’ın Windows PC versiyonu ise sadece iki gün gecikmeyle 1 Mart‘ta oyun severlere sunulacak.


Far Cry Primal, Beast Master (Canavar Efendisi) Videosu

Far Cry Primal, PC indirme veya kutulu PC-DVD olarak 60 Euro fiyatla, standart versiyonuyla Türkiye‘den ön sipariş verilebiliyor. Oyunun standart versiyon konsol sürümleri ise sadece kutulu olarak ve 70 Euro fiyat etiketiyle ön-siparişte. Türkiye’ye hızlı gönderi (DHL Express) yoluyla gönderilecek olan kutulu PC ve konsol sürümleri için posta ücreti ise 16 Euro olarak belirlenmiş.

Güncelleme (06 Aralık 2015): Yazımız yayınlandıktan 1 gün sonra, Far Cry Primal ön-siparişi Steam platformunda da başlamıştır. Standart ve Apex sürümlerini kapsayan Steam versiyonunu, dijital kopya olarak ön-sipariş verebilirsiniz. İlk gün itibariyle Steam ön-sipariş fiyatları ise şöyle; Standart Edition: 150TL, Apex Edition: 180TL.

Far Cry Primal için ön-sipariş verenlere mütevazi bir hediye sunan Ubisoft, ön-sipariş hediyesi olarak 3 farklı mamut görevi vereceğini belirtiyor.

Oyunun ön-siparişe açılmasıyla birlikte, oynanış görüntülerinden oluşan ve aşağıda izleyebileceğiniz 9 dakikalık bir video yayınlandı. Ayrıca yine ön-sipariş öncesi eş zamanlı olarak yayınlanan, oyun içi senaryo görüntülerinden oluşan 2 dakikalık Beast Master (Canavar Efendisi) videosunu ise yukarıda izleyebilirsiniz.

Kısaca Far Cry Primal

Senaryosu Taş Devri‘nde geçen ve milattan önce 10000 yılı üzerine kurgulanmış olan Far Cry Primal, bizleri tam anlamıyla canavarlarla dolu vahşi bir döneme taşıyor. Çevredeki devasa ve tehlikeli hayvanlar yetmezmiş gibi rakip kabilelerle de savaşmak zorunda kalan Takkar’ı yönettiğimiz oyun, Oros adı verilen kurgusal bir bölgede geçiyor.

Hayatta kalmanın bile başlı başına zorlu bir görev olduğu bir çevreye sahip olan Oros’da, kendimizi korumak ve saldırılara karşı koymak için tek yapabildiğimiz şeyse, doğadan topladığımız taş ve sopaları birleştirerek, zamanı için gelişmiş sayılan, mızrak, yay ve ok gibi silahlar geliştirmek.


Ubisoft tarafından yayınlanan oynanış videosu.

Ubisoft’un yayınladığı son videolarla birlikte gördüğümüz şeyse, Takkar‘ın Canavar Efendisi (Beast Master) olarak çevredeki tüm hayvanları evcilleştirebildiği ve rakip kabilelerle verdiği savaşta onların yeteneklerinden faydalanabildiği oldu.

Far Cry oyunlarında alışılagelen ancak Taş Devri olduğu için Primal’da doğal olarak bulunmayan radyo kulelerini kontrol etmek yerine, kontrol noktalarını ele geçirmek için yapmamız gereken şey, bölgeyi koruyan kabile muhafızlarını ortadan kaldırarak burada bulunan büyük odun yığınlarını ateşe vermek.

Şimdiye kadar gördüğümüz görüntülerden anladığımız kadarıyla Far Cry Primal oldukça etkileyici bir oyun olarak geliyor ancak her oyunda olduğu gibi, ne kadar başarılı olacağını çıktığı zaman oyunculardan alacağı tepkiler gösterecek.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 2 oy ile 4,50/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.