Batman: Arkham Knight (PC) artık daha oynanabilir

Güncelleme (3 Aralık 2015): 28 Ekim 2015 tarihinde, PC sürümü yeniden satışa çıkan Batman: Arkham Knight için yayınlanan son güncellemenin ardından hazırladığımız yeni yazımızı ve güncel sistem gereksinimlerini, aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsiniz:
Batman: Arkham Knight, son güncellemeyle de düzelmedi

Londra’lı Rocksteady Studios’un sevilen Dark Knight oyun serisinin son üyesi, geçtiğimiz Haziran ayında çıkan Batman: Arkham Knight olmuştu.

Oyun, çıkar çıkmaz PlayStation 4 ve Xbox One konsollarında büyük övgüler almış ancak PC sürümü tam anlamıyla felaket olarak nitelendirilmişti. Öyle ki, oyunun dağıtımcısı olan  Warner Bros. Interactive Entertainment, PC sürümünü, çıkışından 2 gün sonra, oyundaki sorunlar düzeltilene kadar satıştan çekmiş ve oyunu satın alanların para iadesi alabileceklerini açıklamıştı.

Yaşanan bu fiyaskonun ardından, oyunda yaşanan çökme problemlerini düzelten ilk yama 3 gün sonra çıkarıldıysa da, oyundaki sorunların yanında bu ancak küçük bir detaydı. Batman: Arkham Knight için hazırlanan ikinci yama ise 21 Ağustos’ta çıkmış ve ekran kartı uyumluluk düzeltmeleri ile düşük FPS sorununa karşı çözüm getirmişti.

Batman: Arkham Knight’daki sorunlara karşı hazırlanan üçüncü ve nihai yama ise ancak çıkış tarihinden 10 hafta sonra, 3 Eylül günü yayınlandı. Böylelikle PC oyuncuları da nihayet oyunun “daha oynanabilir” bir sürümüne kavuştu.

Oyuna gelen yeni güncelleme, oyundaki FPS dalgalanmalarını düzeltmeyi ve tüm ekran kartlarında genel performans artışını vadediyor. Yamanın ayrıca, düşük kaliteli kaplama sorununu nihayet sona erdirdiği ve daha derin oyun ayarları getirdiği belirtiliyor.

Çıkan son yamayla birlikte oyunun oynanabilir hale gelmesinin ardından, Batman: Arkham Knight’ı satın almaya niyetlendiyseniz şimdiden uyaralım: oyun henüz satışa açılmadı.

Son yamayla birlikte Batman: Arkham Knight, her ne kadar daha oynanabilir hale gelmiş olsa da, belli ki oyunun yapımcısına göre oyun henüz oyuncuları memnun edebilecek seviyeye ulaşabilmiş değil.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 3 oy ile 4,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.