Ayın Mobil Oyunları: Kasım 2016

Kasım ayı içerisinde mobil oyun severlere sunulan oyunlardan, sizler için seçtiğimiz beşiyle karşınızdayız. Oyun dünyasının ünlü ismi Peter Molyneux tarafından tasarlanan The Trail, bu ayın gözdesi olurken; başarılı bir devam oyunu olan Dustoff Heli Rescue 2 önemli yapımlardan birisi olarak listemizde. Küçük, basit ama bağımlılık yaratan Make More ve her ne kadar zombiler artık hepimize baygınlık vermiş olsa da, hem Windows Mobile, hem de Türkçe desteğiyle ön plana çıkan Zombie Anarchy listemizde yer alıyor. Ayrıca başarılı ve bir o kadar da kapsamlı bir otomobil yarış oyunu olan Gear.Club, yarış severler için listemizde.

The Trail

Kasım ayı başında, mobil oyun severler ile buluşan üst düzey ücretsiz oyunlardan birisi olan The Trail, Peter Molyneaux imzasını taşıyor. Bilmeyenler için Peter Molyneux, PC ve Konsol oyunlarının ardından, mobil oyun dünyasında da adını duyurmayı başarmış dünyaca ünlü ve yenilikçi bir oyun tasarımcısı.

The Trail’de, oyuna başladığınız patikayı takip ederek yolcularla tanışıyor, ticaret yapıyor ve sonunda kendinize ait bir yerleşim kurabileceğiniz bir yere varıyorsunuz. Oyunda ayrıca malzemelerle araç-gereç oluşturmayı, çeşitli mekanları keşfetmeyi ve daha fazlasını içeren bir macera oyun severleri bekliyor. Kendine has ve oldukça hoş bir grafik tasarıma sahip olan oyun, ücretsiz olarak hem iOS hem de Android platformunda oyuncuları bekliyor.

Elbette bu kalite ve çeşitliliğe sahip ücretsiz oyunlarda alışılageldiği üzere, The Trail’de de oyun içi içerik satışı yaygın olarak kullanılmakta.

Ücretsiz İndirin:

Android Play Store iOS App Store

Make More

Yapı olarak oldukça basit ve tekdüze oynanışa sahip bir oyun olan Make More, kendinden beklenmeyecek derecede bağımlılığa sebep olabilen oyunlardan. Oyunun çok basit bir hedefi var, asla tatmin olmayan patronunuz için durmaksızın çalışarak mümkün olduğunca çok üretim yapmak. Kontroller ise ekrana bir veya iki parmağınızla durmadan tıklamak kadar basit.

Üretim yaptıkça altın kazanıyor ve bu altınlarla yeni işçiler alıp, bunları geliştiriyorsunuz. Sonunda ise fabrikaların sayısını artırarak devam ediyorsunuz. Oyunda ayrıca bonus olarak kazanılabilen banknotlara ihtiyacınız oluyor. Ücretsiz olarak indirilen ve oynanabilen Make More’un, oyun içi satın alımlarının önemli kısmını da bu banknotlar oluşturuyor. Ancak sabırlı bir oyuncuysanız, oyun banknotu satın almadan da ilerlemeniz mümkün.

Temelde, “bildiğimiz tıklama oyunlarından bir diğeri” olan Make More, bu türden sıkılanlar için cazip gelmeyebilir ancak kısıtlı bir süre için de olsa bu oyunun bağımlısı olmanız işten bile değil.

Ücretsiz İndirin:

Android Play Store iOS App Store

 

 

Dustoff Heli Rescue 2

Dustoff Heli Rescue 2

Dustoff Heli Rescue 2, serinin ilk oyununu başarıyla ileriye taşıyan ve Minecraft tarzı grafikleriyle ilgi çeken bir oyun. Oyunda, bir helikopter pilotu olarak yapmanız gerekenler, size verilen personel nakliye görevlerini yerine getirmek ve kimi zaman yerdeki insanları düşman saldırılarından korumak.

Oyunda çok sayıda farklı görev ve uçurulmayı bekleyen çeşitli helikopterler bulunuyor. Oldukça eğlenceli bir ücretsiz oyun olan Dustoff Heli Rescue 2’de tahmin edebileceğiniz gibi oyun içi satın alımlar mevcut. Bunun için para vermek istemezseniz ya bazı video tanıtımları izlemeniz gerekiyor ya da istediğiniz yükseltmeleri kazanmak için sadece birazcık daha uzun bir oyun süreci sizi bekliyor.

Oldukça eğlenceli bir oyun süreci yaşatabilen Dustoff Heli Rescue 2, ücretsiz indirilebildiğini de hesaba katarsak, herkesin mutlaka denemesi gereken bir oyun olarak bu ayki önerilerimizden.

Ücretsiz İndirin:

Android Play Store iOS App Store

Zombie Anarchy (TR)

Kasım ayında, ünlü mobil oyun şirketi Gameloft tarafından, zombi oyunları furyasına yeni bir üye eklendi. Her ne kadar zombilerden artık hepimiz sıkılmış olsak da, üç mobil platformda aynı anda oyun severlere sunulan Zombie Anarchy, ek olarak Türkçe desteğinin de bulunmasıyla, listemize girmeye hak kazandı.

Gameloft’un klasik ücretsiz oyun politikasına sahip olan Zombie Anarchy, bir strateji oyunu. Oyunda, tüm zombi oyunlarında bir klasik olduğu üzere korunaklı bir yerleşim bölgesi hazırlamak ve ölümüne savunmak ana hedefiniz. Kendine has yetenekleri olan katılımcılarla, yerleşiminize insan gücü katmak ve elbette ek kaynaklar için, zombilerle dolu tehlikeli bölgeleri ve diğer yerleşim bölgelerini yağmalamak klasik ikincil hedefleriniz oluyor.

Zombie Anarchy; hem canı sıkılanlar, hem de yeni oyunlar açısından kısıtlı seçeneklere sahip Windows Mobile kullanıcıları için oynanmayı bekliyor.

Ücretsiz İndirin:

Android Play Store iOS App Store Windows Mağaza

Gear.Club

Mobil uygulama mağazalarındaki yarış oyunlarının önemli bir kısmını drag yarışlarının oluşturduğunu düşünürsek, gerçekçi ve eksiksiz bir yarış oyunu olan Gear.Club, kolaylıkla aralarından sıyrılabilen bir oyun. Grafikleriyle de başarılı ve beklenen bir oyun olan Gear.Club, Kasım başında Android ve iOS mağazalarında yerini aldı.

Çevrimiçi çok oyunculu oynama seçeneği de barındıran Gear.Club’da, birbirinden farklı etaplarda yarışıyor ve garajınızı büyütüp, araçlarınızı geliştirerek ilerliyorsunuz. Başarılı grafikleriyle mobil cihazınızın ekranını şenlendiren bir oyun olan Gear.Club’ın, cihaz donanımınıza göre grafik detaylarını düşürebildiğini belirtelim.

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz ve yılın en başarılı yarış oyunlarından olan Gear.Club’ı mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Oyun, uygulama içi satın alma teklifleri barındırıyor.

Ücretsiz İndirin:

Android Play Store iOS App Store
DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 2 oy ile 5,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.