Ayın Mobil Oyunları: Ekim 2016

Bu ayki mobil oyun derlememizde, iOS’da geçirdiği yılların ardından Android platformuna hiç gelmeyeceği düşünülen LEGO Harry Potter ve Don’t Starve: Pocket Edition‘ın, gecikmeli gelişinin yanında, bu ayın yepyeni iki oyununu sunuyoruz. Bunlardan ilki, mobil sürümüyle yıllardır milyonları eğlendiren futbol serisi FIFA‘nın, yeni isimlendirme ve yaklaşımla hazırlanmış mobil sürümü, 3 platformda birden mobil dünyaya katıldı. Ayrıca çizgi film tarzındaki eğlenceli 3-boyutlu grafikleriyle, bir o kadar eğlenceli oyun mekaniğini birleştiren Drifty Chase, bu ayki oyunlarımızı oluşturuyor. Detayları ve indirme linkleri her zamanki gibi aşağıda, iyi eğlenceler…

LEGO Harry Potter

LEGO Harry Potter Mobil Oyun

Orijinal sürümü, 2010 yılı ortasında, Windows, çok sayıda konsol ve iOS sürümleriyle piyasaya çıkan LEGO Harry Potter, neredeyse 6 yıl gecikmeyle nihayet Android Play Store’da yerini aldı. LEGO Harry Potter: Years 1-4 ve LEGO Harry Potter: Years 5-7 (Yıl 1-4 ve 5-7) olarak, birbirinin devamı niteliğinde iki farklı uygulama olarak satışa sunulan LEGO Harry Potter, yazı tarihi itibariyle her biri 16,99TL fiyatla Android kullanıcılarına sunuldu. Zaten yıllardır bulunan iOS sürümü ise halen 12.99TL fiyatla satışta.

Grafik ve sesler açısından, 2010 yılının cihazlarına göre tasarlanmış olan LEGO Harry Potter oyunları, ne yazık ki bugüne dek oldukça gelişen mobil cihaz teknolojisine uyarlanmamış. Bu açıdan birçok mobil oyuncuyu tatmin etmekten uzak görünen LEGO Harry Potter oyunları, şimdiye kadar bu oyunları oynamamış Harry Potter hayranlarını ise tatmin edecek bir hikaye akışına ve anlatımına sahip.

“Lego Harry Potter: Years 1-4” İndirin:

Android Play Store iOS App Store

“Lego Harry Potter: Years 5-7” İndirin:

Android Play Store iOS App Store

Don’t Starve: Pocket Edition

Gizemli ve tehlikeli dünyasıyla, 2013 yılından beri bilgisayar ve konsol oyuncularına keyifli saatler yaşatan Don’t Starve, Android platformuna nihayet merhaba dedi. iOS sürümü 2015 yazında piyasaya çıkmış olan Don’t Starve: Pocket Edition; Ekim 2016 itibariyle, Android dünyasına geç ama güzel bir giriş yaptı.

Bugüne dek 6 milyonu aşkın bir oyuncu kitlesi edinmiş olan Don’t Starve, oynayanların büyük çoğunluğunun beğenisini topladı. Tam sürümünün, tehlikelerle ve sürprizlerle dolu gizemli dünyasını başarıyla mobil cihazlara taşıyan Don’t Starve: Pocket Edition, eğlenceli, gizemli ve kimi zaman gerilimli bir oynanış vaat ediyor.

Oyunun yeni çıkan Android sürümü, Play Store‘daki yerini 16,99TL fiyatla alırken, uzunca bir süredir bulunduğu iOS mağazasında ise 12,99TL karşılığında oynanabiliyor.

İndirin:

Android Play Store iOS App Store

 

 

FIFA Mobile (TR)

Electronic Arts, ünlü futbol oyunu serisi FIFA’nın mobil versiyonu için isim değişikliğine gitti. Mobil platformlardaki yeni adıyla FIFA Mobile, isim değişikliğinin yanında, oyun tarzında da önemli değişikliler içeriyor. Ultimate Team sistemi çevresinde yeniden tasarlanan oyun anlayışına sahip FIFA Mobile, oyuncusuna, hızlandırılmış bir futbol eğlencesi sunmak için tasarlanmış.

Yenilenen FIFA Mobile, ek oynanış modlarıyla birlikte, dar boş zamanların değerlendirilebileceği, kısa futbol aksiyonlarına girilebilecek bir oyun haline getirilmiş. Bu haliyle eski oyun sistemini arayan FIFA hayranlarının tepkisini çeken FIFA Mobile, buna karşın, şimdiye kadarki en iyi mobil FIFA oyunu övgülerini de toplayabilmekte.

Ücretsiz olarak tüm mobil platformlarda yayınlanan FIFA Mobile’ı hemen indirerek, eleştirilerin mi yoksa övgülerin mi haklı olduğuna karar verebilirsiniz. FIFA Mobile, Türkçe metin desteğine de sahip.

Ücretsiz İndirin:

Android Play Store iOS App Store Windows Mağaza

Drifty Chase

Banka soygunları, bugüne dek onlarca video oyununun konusu veya hikayesinin önemli bir parçası oldu. Polis kovalamacaları da bu hikayelerin, doğal olarak önemli bir parçasıydılar. Peki bunu, mobil cihazınızda ve sadece ekrana yapılan küçük dokunuşlarla oynadığınız eğlenceli bir oyunda denemiş miydiniz?

Drifty Chase, bir mobil cihazda bugüne dek oynadığınız en eğlenceli polis kovalamacası oyunu olmaya aday. Şehrin caddelerinde, trafikteki araçlara çarpmadan peşinizdeki polis araçlarını atlatmaya çalıştığınız Drifty Chase, zorlayıcı ve bir o kadar da eğlenceli bir oyun.

Basit 3-boyutlu grafiklerle tasarlanmış olan Drifty Chase, ücretsiz olarak Android ve iOS cihazlarınızda eğlenceli dakikalar yaşatmayı bekliyor. Bununla birlikte oyunun tek can sıkıcı yanı, kısacık bir kovalamadan sonra bile yansanız, her seferinde sizi reklam izlemek zorunda bırakması. Bunlardan kurtulmak için, oyun içi tekliflere ödeme yapmak ise tercihinize kalmış.

Ücretsiz İndirin:

Android Play Store iOS App Store
DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 1 oy ile 4,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.