Ayın mobil oyunları: Ekim 2015

Ekim ayında derlediğimiz mobil oyunlar içerisinde henüz yeni çıkmış ve dumanı üstünde üç oyunumuz var, Champ Man 16, Star Wars: Uprising (İsyan) ve Lara Croft GO. Bu üç yeni oyun dahil, bu ayki dört oyunumuz da neredeyse tüm oyunculardan büyük beğeniler topluyor.

Bunların içerisinde, Star Wars: İsyan oyununun önemli bir yeri de var; zira bu oyun, Aralık ayında vizyona girecek yeni Star Wars filmi Bölüm VII arefesinde, önceki filmin hikayesini yeni filme bağlıyor. Üstelik hem muazzam bir futbol menajerlik oyunu olan Champ Man 16, hem de Star Wars: İsyan oyunları Türkçe dil desteği ile geliyor.

Lara Croft GO

Lara Croft GO

Geçtiğimiz yıl Hitman GO ile önemli bir başarı yakalayan Square Enix, aynı beğeniyi Tomb Raider serisiyle de toplamayı hedefliyor. Tomb Raider dünyasında geçen Lara Croft GO, oynanış bakımından seriden farklı bir tarza sahip. Sıra tabanlı olan Lara Croft GO adlı oyun, aksiyondan çok bulmacaları çözmeye yoğunlaşıyor.

Sahip olduğu 5 bölümde, 75 yaratıcı bulmaca içeren oyun, Tomb Raider dünyasını başarıyla yansıtan ve oldukça sade grafiklere sahip. 12,99 TL fiyatla hem Play Store hem de App Store’da yerini alan Lara Croft GO, oyun-içi satın alma öğeleri barındırsa da bunlar sahip olduğu 5 bölümle eğlenceli ama kısa bir oyun süresi sunan oyunu tamamlamak için kritik bir role sahip değil.

İndirin:

Android Play Store iOS App Store

Star Wars: İsyan

Star Wars İsyan

Etkileyici Star Wars dünyasını bilmeyeniniz yoktur (değil mi?). Star Wars: İsyan adlı oyun, 6. sinema filmi (VI) ile yakında sinemalarda göreceğimiz 7. bölüm (VII) arasında yaşanan dönemi konu alıyor.

Star Wars: İsyan ile sadece bizi Aralık ayında vizyona girecek sinema filmine götüren hikayeyi oynamakla kalmıyor, bunu co-op (yardımlaşma) oynanış tarzına sahip muhteşem bir aksiyon oyunuyla yapıyoruz. Karanlık İmparatorluğa karşı mücadele eden bir Jedi olarak, görevleri tamamlamalı ve bu sırada karakterimizi geliştirerek yeni Jedi yetenekleri öğretmeliyiz.

Star Wars: İsyan, Türkçe dil desteği ile öne çıkan bir oyun. Oyun-içi satın alma öğeleri barındıran oyun, ücretsiz olarak Android ve iOS‘da indirilmeyi bekliyor.

Ücretsiz İndirin:

Android Play Store iOS App Store

The Path to Luma

The Path to Luma

Mobil oyunların, reklamlar ve oyun-içi satın alımlarla dolu olduğu günümüzde, ücretsiz olması ve üstelik hem reklam, hem de oyun-içi satın alım içermemesi ile öne çıkan harika bir oyun The Path to Luma.

Bir çeşit android olan SAM’ı yöneterek galaksiyi ve Chroma uygarlığını kurtarmak için dolaştığımız, terk edilmiş küçük gezegenlerde geçen oyun, bu gezegenlerde tamamladığımız eğlenceli görevlere dayanıyor. Chroma uygarlığı tarafından gönderilen SAM’ın görevi, uygarlığın kullandığı fosil enerji kaynakları sebebiyle iklim değişikliğine uğratılarak terk edilen bu gezegenleri, temiz enerji kaynaklarıyla donatarak tekrar yaşanabilir hale getirmek ve hem gezegeni hem de Chroma uygarlığını kurtarmak.

20’nin üzerinde çeşitli yapıda gezegen barındıran The Path to Luma oyununda, temiz enerji üretmek için çok sayıda farklı sürdürülebilir enerji kaynaklarını kullanıyoruz. Hem eğlendiren hem de sürdürülebilir enerji kaynakları hakkında bilgilendiren oyun, tek parmakla oynanan basit bir kontrol sistemine sahip.

Ücretsiz İndirin:

Android Play Store iOS App Store

Champ Man 16

Champ Man 16

Muazzam bir mobil futbol menajerlik oyunu olan Champ Man 16 sizi, favori futbol takımınızı şampiyonluğa taşımaya davet ediyor. Bu ayki oyunlarımız içerisinde Square Enix‘den gelen ikinci oyun olan Champ Man 16’da 20’den fazla futbol ligini bulunuyor. Oyunda, Avustralya’dan Amerika’ya kadar bir çok futbol ligini bulmak mümkün.

Serinin bir önceki oyununa göre bir çok yenilik barındıran Champ Man 16, oyuncularınıza kapsamlı antrenman planları yaparak yeteneklerini geliştirmekten, yeni hedefler sistemi ile belirlenen hedefleri başarmaya kadar bir çok unsur barındırıyor.

Barındırdığı 20 lig ve 450 takım içinde Türkiye ligini’de bulunduran Champ Man 16’da tüm takımlar ve oyuncular lisanslı. Son transfer dönemindeki tüm değişiklikleri barındıran Champ Man 16, Türkçe desteği ile öne çıkan bir oyun. Ücretsiz olarak sunulan oyunda, oyun-içi satın alma öğeleri bulunuyor.

Ücretsiz İndirin:

Android Play Store iOS App Store
DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 6 oy ile 4,83/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.