Ayın mobil oyunları: Aralık 2015

Bu yılın uzak ara en bağımlılık yaratan oyunu olan Agar.io, başarılı kontrollere sahip mobil sürümüyle derlememizde yer alıyor. Ayrıca bulmaca türünde, özgün içerikleriyle dikkat çeken Framed ve Beneath The Lighthouse, kışın bu en soğuk aylarında boş vakitlerinizi keyifli birer bulmaca oyunuyla doldurmak isteyenleri bekliyor.

Agar.io

Agar.io Mobil Oyun

Aralık ayı itibariyle, 2015’in son ayın mobil oyunları derlemesini yaptığımız bu yazımızda, bu yılın en yoğun bağımlılık yaratan oyununa yer vermemek olmazdı. Agar.io, “ya yersin, ya yenirsin” diyerek, kendisi kadar sade bir şekilde özetleyebileceğimiz bir oynanış mantığına sahip bir oyun.

Oldukça basit çevrimiçi oyun sistemine sahip olan Agar.io, kolaylığı ile aynı orantıda bağımlılık yapan bir oyun. Bunun başlıca sebebi de, oyundaki tüm hücrelerin başka insanlar tarafından kontrol ediliyor olması ve bunun yarattığı rekabet ortamı. Zaman zaman bu rekabet ortamını bozan işbirliği gruplaşmaları oyun deneyimini rekabet ortamından uzaklaştırıp sinir bozucu hale getirse de bu durum Agar.io bağımlılığına engel olamıyor.

Bilgisayar ortamında ve klavye/fare desteğiyle oynamak için sadece web sitesine girmemizin yeterli olduğu Agar.io, mobil sürümünde tüm kontrolleri ekran üzerine başarıyla yerleştirmiş. Dikkat: 2015 yılının en yoğun bağımlılık yaratan oyunu olan Agar.io, çok fazla boş vaktiniz veya sağlam iradeniz yoksa uzak durmanız gereken bir oyun.

Ücretsiz İndirin:

Android Play Store iOS App Store

Framed (TR)

Framed Oyunu İndir iOS Android

Mobil oyun dünyasının 2014 sonlarında tanıştığı Framed, tüm yıl boyunca iOS‘da ve 2015 ortasından beri de Android‘de oynanabilir olmasına rağmen hak ettiği popülerliğe ulaşamamış özgün ve başarılı yapımlardan biriydi.

Çizgiroman severlerin özellikle ilgisini çekebilecek bir oyun olan Framed, hikaye kutucuklarının sıralamasını değiştirerek, tüm çizgiromanın gidişatını etkileyebildiğimiz bir bulmaca oyunu.

Türkçe desteğine sahip olan Framed’daki nihai hedefimiz, doğru sıralamayı sağlayarak güvenlik görevlilerine yakalanmadan bölümü geçmek. Bu yazının hazırlandığı günlerde Play Store’a özel olarak, kaçırılmayacak bir indirimle yaklaşık 2TL fiyatla sahip olabileceğiniz Framed, asla kaçırmamanız gereken, çok sayıda ödül kazanmış ve özgün bir oyun.

İndirin:

Android Play Store iOS App Store

Beneath The Lighthouse

 

Fizik unsurlarının kullanıldığı bir bulmaca oyunu olan Beneath The Lighthouse, başarılı görsel tasarımı ve dengeli kurgulanmış bölümleriyle, bulmaca türünün harika örneklerinden biri.

Şapkalı sevimli bir topa benzeyen karakterimizi, başlangıç noktasından çıkışa yönlendirmeyi amaçladığımız oyunda; karşılaştığımız engelleri, temel fizik kurallarını ve doğru zamanlamayı kullanarak aşıyoruz.

Ücretsiz olarak iOS ve Android platformlarında oynanmayı bekleyen Beneath The Lighthouse, bulmaca türüne aşina olmasanız dahi mutlaka denemenizi tavsiye ettiğimiz bir oyun.

Ücretsiz İndirin:

Android Play Store iOS App Store

Sayfa Ana Görseli: Wikimedia Commons

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 6 oy ile 5,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.