Ayın mobil oyunları: Aralık 2015

2015 yılının son mobil oyun derlemesi olan bu yazımızda, ilk sayfada bulacağınız Last Horizon, Sniper Fury ve Land Sliders yeni çıkan oyunlar olarak yer alırken; etkileyici grafikleriyle geçtiğimiz ay piyasaya çıkan ve yılın en iyi grafiklere sahip FPS oyunlarından olan Dead Effect 2 yılın önemli mobil oyunlarından birisi olarak yer alıyor. İkinci sayfada ise yılın en bağımlılık yaratan ve en özgün içeriğe sahip oyunlarından yaptığımız derlemeyi bulabilirsiniz.

Last Horizon

Last Horizon İndir Android iOS

Bu ayın yeni oyunlarından olan Last Horizon, çeşitli oyun türü unsurlarının başarıyla bir araya getirildiği nadir oyunlardan. Eski arcade oyunlarının tadını, macera ve hayatta kalma oyunlarıyla birleştiren Last Horizon, yılın son ayında gelmesine rağmen yılın mobil oyunları listesinde üstlerde yer edinebilecek bir oyun.

Bir uzay roketini kontrol ettiğimiz Last Horizon’da, bilinmezliklere doğru uçup yeni gezegenlere inerek kaynaklarını sömürmeye çalışırken, bir yandan da bunu sahip olduğumuz kısıtlı kaynakları tüketmeden yapmaya çalışıyoruz. Uzay boşluğunda bizi bekleyen eski arcade oyunlarından çıkmış gibi görünen düşmanlarımız da bulunuyor.

Yolunuza çıkan engelleri hızlı manevralarla aşmayı ve kısıtlı kaynaklarla hayatta kalmaya odaklı oyunları seviyorsanız kaçırmamanız gereken bir oyun olan Last Horizon, Android ve iOS‘da 8-9TL aralığındaki fiyatla sahip olabilirsiniz. Geniş uyumluluğu ile muhtemelen elinizdeki en eski Android cihazla bile uyumlu Last Horizon ayrıca Steam üzerinden, PC sürümüyle de (Mac ve Windows) 10TL fiyatla satın alınabiliyor.

İndirin:

Android Play Store iOS App Store

Sniper Fury (TR)

Sniper Fury Oyunu İndir Windows

Mobil oyun dünyasına bu ayın başında katılan ve henüz piyasaya çıkmadan ses getirmeyi başaran bir oyun olan Sniper Fury, kendini erken tanıtmakla gösterdiği reklam başarısını ne yazık ki oyun deneyimine yansıtmayı başaramayan bir mobil oyun.

Mekan çeşitliliği ve grafikleri bakımından, başarılı keskin nişancılık oyunu Hitman: Sniper‘dan çok daha üstün olan Sniper Fury’nin başarısı bununla sınırlı kalıyor. Silah çeşitliliği ve silah geliştirmelerinin oyuna katkısının çok zayıf kalması, ayrıca soluk tutma gibi, keskin nişancılık oyunlarının temel unsurlarından yoksun olmasıyla, başarıyı tanıtım çalışmalarında arayan bir oyun olarak göze çarpan Sniper Fury, çıkışından kısa süre sonra 1 milyon indirme sınırını aşmayı başardı.

Yaklaşık iki ay öncesinden yapılan tanıtımıyla birlikte, sahip olduğu etkileyici grafiklerle ve Gameloft‘un tanıtım çalışmalarıyla adını duyuran Sniper Fury, şirketin ücretsiz oyunlarındaki klasikleşmiş enerji sistemini kullanıyor. Sniper Elite serisinden aşina olduğumuz mermi kamerası gibi etkileyici görsel unsurlar barındıran oyun, ne yazık ki çok da tatmin edici bir keskin nişancılık oyunu deneyimi sunmuyor.

Dünyanın en büyük mobil oyun geliştiricilerinden birisi olan Gameloft tarafından geliştirilen Sniper Fury, Türkçe dahil birçok dilde ve Windows Mobile dahil tüm mobil platformlarda ücretsiz olarak oynanabiliyor. Amatörü eğlendirir sınıfına sokabileceğimiz Sniper Fury, ücretsiz bir oyun olarak denemekten zarar gelmeyecek ancak çok da fazla beklenti yüklenilmemesi gereken bir oyun.

Ücretsiz İndirin:

Android Play Store iOS App Store Windows Mağaza

 

 

Land Sliders (TR)

 

Fruit Ninja efsanesinin baş tasarımcısı olan Luke Muscat’ın elinden çıkan Land Sliders, Türkçe desteğiyle birlikte bu ay çıkan yeni oyunlardan birisi olarak Aralık derlememizde yerini alıyor.

İddialı bir oyun olan ve bu iddiasını başarıya dönüştürebilmiş olan Land Sliders’da, bölümleri geçerken çeşitli objeleri toplamayı ve aynı zamanda çevredeki tehlikelerden sakınmayı amaçlıyoruz. Oyun daha en baştan, akıllıca tasarlanmış kontrol mekaniği ile dikkat çekiyor.

Oyun dünyasında kayarak ilerlediğimiz Land Sliders, keyifli ve bir o kadar da doğal kontrol mekanizmasıyla, sahip olduğu oyun dünyasının eğlenceli dizaynını bir araya getirerek, efsane olmaya aday bir oyun olmuş.

Oyunun keyfini arttıran bir başka yanıysa, saniyeleri saydığımız zorlu ve stresli bir mücadeleden ziyade, bölümler arasında toplayabildiğimiz en çok objeyi toplamaya odaklanan eğlenceli tasarımı. Ücretsiz bir oyun olarak herkesin mutlaka denemesi gereken Land Sliders, Türkçe dil desteğiyle hem iOS hem de Android platformlarında oynanmayı bekliyor.

İndirin:

Android Play Store iOS App Store

Dead Effect 2

 

Kasım ayına günler kala piyasaya çıkan ve bir mobil oyun olarak oldukça başarılı grafiklere sahip olan Dead Effect 2, ne yazık ki pek özgün içerikler barındırmıyor. Adı dahi, Dead Space ve Mass Effect oyunlarının birleşimi gibi duran bu ücretsiz FPS, zombilerle dolu bir uzay istasyonunda geçiyor. Hayatta kalmak için karşımıza çıkan zombilere ve yaratıklara karşı koyarken, bir yandan da bölümlerde ilerlemek için basit bulmacaları çözüyoruz.

Tüm mobil platformlarda, çok sayıda benzerini bulabileceğiniz Dead Effect 2’yi özel yapan tek şey grafikleri. Bir mobil oyun olarak grafiklerin sınırlarını zorladığını söyleyebileceğimiz Dead Effect 2, hikaye derinliğinden yoksun bir oyun olmuş. Grafik olarak konsol deneyimine yakın bir mobil oyun arıyorsanız, Dead Effect 2 size hitap eden bir oyun olabilir.

Ücretsiz İndirin:

Android Play Store iOS App Store

İkinci sayfadaki oyunlarımıza göz atmayı unutmayın!

Sayfa Ana Görseli: Wikimedia Commons

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 6 oy ile 5,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.