Ailenizle birlikte güvenle izleyebileceğiniz filmleri bulmak artık çok kolay!

Birçok aile için film izlemek, birlikte vakit geçirmenin eğlenceli bir yoludur. Ancak ister sinemada, ister evinizin konforunda olsun; çocuklarınız, misafirleriniz ve belki de aile büyüklerinizle izlenebilecek ve sürpriz bir şekilde karşınıza çıkan uygunsuz sahnelerle sıkıntılı ve garip anlar yaşamayacağınız, güvenli bir film seçmek zor bir süreç haline geliyor.

İşte tam da bu soruna çözüm getirmek, üstelik bunu oldukça pratik bir şekilde yapmak üzere nihayet yepyeni bir web sitesi ortaya çıktı. CringeMDB adlı yeni ve çok sade bir arayüze sahip web sitesine girerek, Dünya sinemasından ailenizle birlikte izlemek istediğiniz filmin orijinal (İngilizce veya diğer orijinal dilde) adını yazmanız yeterli.

CringeMDB sitesinde, filmin orijinal adıyla yaptığınız arama size, kocaman bir YES (Evet) veya NO (Hayır) bildirimiyle, söz konusu filmin aileyle birlikte izlemeye uygun olup olmadığını belirtiyor. Sinemaseverler tarafından oluşturulan veritabanının gösterdiği sonuçlara, ziyaretçiler onay veya red oyu vererek sonucun güvenilirliğini sağlayarak katkıda bulunabiliyor.

Elbette CringeMDB sitesinin değerlendirmesi, belli kriterlere dayanıyor ve şu an için bu kriterleri belirlemek gibi bir şansımız yok ancak CringeMDB bu alanda bir ilki başaran bir hizmet. Muhtemelen hepimizin bildiği IMDB‘nin ebeveynler için benzer bir hizmeti bulunuyor ancak güvenli olmayan ve uygunsuz olabilecek sahnelerin listelendiği bilgilere hem ulaşmak, hem de değerlendirmek zaman alan bir süreçken, CringeMDB bu işi çok pratik bir şekilde çözmeyi başarıyor.

Üstelik IMDB ve benzerlerinin aksine, tek kelime İngilizce bilmeden dahi faydalanabileceğiniz bir hizmet sağlayan CringeMDB ile sadece filmin orijinal adını yazarak ailenizin her yaştan bireyleriyle izlemeye uygun filmleri bulabilirsiniz. Buradan siteye ulaşarak, ailenizle birlikte izlemeyi düşündüğünüz filmin uygunsuz sahneler içerip içermediğini hemen öğrenin.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 2 oy ile 5,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.