LG’den katlanabilir, tam boy mobil klavye

Önce akıllı telefonlar sonra tabletler derken, taşınabilir teknolojilerin iyice gelişmesi, taşınabilir bir bilgisayara olan ihtiyacı da giderek azalttı. Buna rağmen uzun bir yazışma yapmak gerektiğinde, dokunmatik ekran klavyesiyle, hiçbir zaman tam boy bir klavyenin performansına erişilemiyor.

Siz de ekran klavyesiyle ya çok yavaş yazmak zorunda kalmaktan ya da sayısız yazım hataları yapmaktan bıktıysanız, LG’den size güzel bir sürpriz var. LG’nin Rolly Keyboard adını verdiği ve katlanabilir sert plastik yapıya sahip yeni klavyesi, kolaylıkla çantanıza sığabilecek veya tabletinizin yanında taşınabilecek boyuta getirilebiliyor.

LG Rolly Keyboard

Sert plastik yapısı ve 17mm tuş genişliği ile 18mm tuş genişliğine sahip masaüstü klavyeleri aratmayan Rolly Keyboard; silikon yapıdaki Bluetooth klavyelerin aksine masaüstü klavyelerdeki tuşlara basma hissini de sağlayarak kolay, konforlu ve hızlı bir yazım imkanı sağlıyor. Klavyenin üst kısmında bulunan bir çift plastik tutucu kol, akıllı telefonları ve 10 inçe kadar olan tabletleri yerleştirerek konforlu bir kullanım imkanı sağlıyor.

Açıldığında düz bir tam boy klavye haline gelen Rolly Keyboard, 4 sıra tuşa sahip ve her bir sıra içe katlanarak açık boyutunun dörtte birine kadar küçülebiliyor. Böylelikle standart bir el çantasına sığabilecek boyutlarda dar ve uzun bir çubuk haline gelen klavyeyi aynı zamanda evrak çantanıza koyabileceğiniz gibi tabletinizin yanında kolaylıkla taşımanız mümkün.

LG Rolly Keyboard

Tek bir ince kalem (AAA) pil ile çalışan Rolly Keyboard, LG’ye göre 3 aya varan kullanım imkanı sağlayabiliyor. Benzeri taşınabilir klavyeler gibi Bluetooth üzerinden çalışan Rolly Keyboard katlandığında kapanırken, açıldığı anda daha önceden bağlandığı cihazlarla otomatik olarak eşleşiyor. Klavye, Bluetooth 3.0 desteğiyle tek bir tuşa basarak cihazlarla eşleştirilebilirken, üzerindeki bir tuşla eşleştirilen iki cihaz arasında kolayca geçiş yapabiliyor.

LG’nin yenilikçi taşınabilir klavyesi için herhangi bir fiyat açıklaması yapılmazken, piyasaya çıkış tarihi içinse, ABD’de Eylül ayı, Güney Amerika, Avrupa ve Asya pazarlarında ise bu yılın son çeyreği gösterildi.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 2 oy ile 4,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.