Lenovo’dan 129 dolara Windows PC

Hiç televizyonunuza taktığınız USB bellek boyutundaki cihazla, tam bir Windows yüklü bilgisayara sahip olmayı isteniz mi? Lenovo’nun duyurduğu “Ideacenter Stick 300” adlı çubuk bilgisayar ile sadece 130 dolara bu mümkün.

Elbette çubuk bilgisayar yada bilinen adıyla stick PC kavramı yeni bir şey değil ancak Lenovo’nun duyurduğu bu ürün, uygun fiyatına karşın sunduğu tatmin edici özellikleriyle bir Windows PC konforu sağlıyor.

Ideacenter Stick 300’de işlemci olarak 1,83 GHz’lik 4 çekirdekli, Intel Atom Z3735F yer alırken, barındırdığı Windows 8.1 işletim sistemini destekleyen 32GB depolama alanına ve 2GB Belleğe (RAM) sahip. Buna ek olarak, cihazla birlikte gelen Windows 8.1, 29 Temmuz’dan itibaren Windows 10‘a yükseltilebilecek.

Lenovo Ideacenter Stick 300

Cihazın bağlanabilirlik özellikleri de göz dolduruyor. Dahili WiFi ve Bluetooth 4.0 destekleyen Ideacenter Stick 300’de ayrıca dahili bir mini hoparlör bulunuyor. Böylece, ses çıkışı olmayan monitörlerle de kullanım imkanı sağlanmış.

Cihazın TV/monitör bağlantısı, diğer çubuk bilgisayarlarda olduğu gibi ucundaki sabit HDMI portundan gerçekleştirilirken, Lenovo cihaza bir adet Micro USB 2.0 portu ve dahili SD kart okuyucusu sığdırmayı başarmış.

Günümüzde, akıllı TV‘lerin internet erişim imkanı ve ek olarak Android işletim sistemli çubuk bilgisayarlar mevcut ancak bu ürünüyle Lenovo; televizyonunuzda Windows işletim sistemine ve Windows uygulamalara sahip olma ayrıcalığını sağlıyor. Ürün ayrıca, Windows bilgisayarını ve çalıştığı uygulamalarını, USB bellek boyutundaki bir cihazla yanında taşımak isteyenler için de cezbedici.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 4 oy ile 3,50/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.