Google, yeni Nexus modellerini tanıtmaya hazır

Google’ın bu sonbaharda iki yeni Nexus modeliyle geleceği uzun zamandır bilinen bir durumdu. Modellerden birinin LG tarafından geliştirilip üretilecek olduğu ve adının Nexus 5X olacağı iddiası da, bu cihaza ait olduğu belirtilen bir fotoğrafla birlikte, resmi olmayan kaynaklar tarafından iddia edilmekteydi. LG Nexus 5X hakkındaki söz konusu fotoğraf ve dedikodular bizim de haberimize konu olmuştu.

Ayrıca Huawei’nin de farklı bir Nexus modeliyle eş zamanlı olarak bir telefonu piyasaya süreceği söylenmekte ancak cihaz hakkında hiçbir ayrıntı bilinmemekteydi. Geçtiğimiz haftalarda Huawei üretimi Nexus hakkındaki bazı detaylar da gün yüzüne çıkmıştı.

İşte uzun süredir merak edilen Huawei üretimi bu modelin, Nexus 6P ismiyle geleceği bilgisi, geçtiğimiz ay sonlarında internete sızmıştı. Şimdi ise Droid Life sitesinin haberine göre Google, daha önce bu telefonların çıkış tarihi olarak da anılan 29 Eylül tarihinde düzenleyeceği bir tanıtım etkinliğine hazırlanıyor.

Google’ın 29 Eylül’de San Francisco’da düzenleyeceği tanıtım etkinliğinde; Nexus 5X ile Nexus 6P modellerini tüm detaylarıyla tanıtacak olmasının yanında, yeni Chromecast ve Android işletim sisteminin yeni sürümü olacak Android 6.0 Marshmallow hakkında da detaylı bilgilerin verilmesi bekleniyor. Elbette Google’ın sonbahar tanıtım etkinliği için bunların haricinde, hazırladığı başka sürprizler de olabilir.

Huawei Nexus 6p Leaked
İnternete sızan, Angler kod adlı Huawei Nexus 6P görüntüsü.

LG üretimi olacak Nexus 5X hakkındaki bilgileri ilk paragrafta bağlantısını verdiğimiz haberde daha önceden vermiştik. Huawei üretimi olacak Nexus 6P ise 2560×1440 çözünürlüğe sahip 5.7 inçlik büyük ekranlı bir model olarak bekleniyor. Angler kod adıyla gelen telefonda, USB Type-C portu dikkat çekerken, internete görüntüleri sızan cihazın 3GB RAM ve 64GB dahili depolama alanına sahip olduğu göze çarpıyor. Nexus 6P’nin işlemcisinin ise Snapdragon 810 (MSM8994) olması bekleniyor.

Yeni Nexus’ların piyasaya çıkış tarihi henüz belli değilken, etkinlikten iki hafta sonra yani 13 Ekim tarihinde ön-siparişlerin başlaması bekleniyor. 29 Eylül’de düzenlenecek etkinlikte, büyük ihtimalle her iki modelin piyasaya çıkış tarihleri de açıklanacak.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 1 oy ile 3,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.