DSLR kalitesinde selfieler için, Canon EOS M10

Canon, fotoğrafçılığa ilk adımlarını atmak isteyen fotoğraf tutkunlarına yönelik olarak, yepyeni bir kompakt fotoğraf makinesi tanıttı. Değiştirilebilir lenslere ve aynasız tasarıma sahip yeni Canon EOS M10, Canon’un benzer modeli EOS M3’e nazaran, giriş seviyesi kullanıcılar için daha kullanıcı dostu ve daha ucuz bir alternatif olarak geliyor.

Canon EOS M10

Canon’un, “sosyal medya nesli için tasarlandı” dediği yeni EOS M10, keskin ve capcanlı fotoğraflarla paylaşım yapmak isteyen fotoğraf tutkunlarını hedefliyor. Kolayca düzenlenen ayarlarla, muhteşem selfie çekimleri yapabilmek için özel olarak tasarlanmış olan EOS M10, DSLR kalitesinde çekimler yapabilen bir kamera olarak, oldukça ufak bir tasarıma sahip.

Aynasız bir tasarıma sahip olan Canon EOS M10’da çekimler, cihazın dokunmatik LCD ekranı üzerinden yapılıyor. Klasik kompakt fotoğraf makinelerinin aksine, sahip olduğu 3 inçlik LCD ekranı 180 derece döndürülebilir tasarıma sahip olan Canon EOS M10 ile en kaliteli selfie çekimleri mümkün kılınmış.

Canon EOS M10

Kamera sensörü, Canon EOS 100D modeli DSLR fotoğraf makinesi ile aynı olan yeni model, 18-megapiksellik APS-C CMOS sensör barındırıyor. Canon EOS M10’un sahip olduğu ve yüksek kaliteli fotoğraflar veren bu sensör, 100 ila 12800 ISO değerlerini destekliyor. Canon’un DIGIC 6 fotoğraf işlemcisi ve Hybrid CMOS AF II teknolojilerini barındıran EOS M10, bu sayede saniyede 4,6 kareye varan sürekli çekimleri destekliyor ve hızlı oto-fokus sistemine sahip.

Sahip olduğu kolay çekim modları sayesinde, hem selfie hem de yaratıcı çekimler için gereken ayarlar ve fotoğraf efektleri, fotoğrafçılık bilgisi olmayan amatör fotoğrafçılar tarafından da kolayca düzenlenebilecek şekilde tasarlanmış. 1080p@30fps video kaydını destekleyen EOS M10, açılabilir flaşa sahipken, Wi-Fi ile diğer cihazlara bağlanabiliyor.

Kasım 2015’de satışa sunulacak olan Canon EOS M10, siyah, beyaz ve gri gövde renk seçenekleriyle kullanıcılara sunulacak. 15-45mm lens ile birlikte, kit olarak satılacak olan fotoğraf makinesi, ABD’de 600 dolar satış fiyatı ile satışa çıkıyor.

DMCA.com Protection Status
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 2 oy ile 4,00/5
Yükleniyor...

TeknoBilig

TeknoBilig'in amacı, teknoloji ve bilim dünyasındaki günlük gelişmelerden seçilen ve dış kaynaklardan derinlemesine araştırılan konuları; sıkıcılıktan uzak, kendini tekrar etmeden ve özgün bir biçimde Türkçe makale ve haber yazılarına dökerek, www.teknobilig.com'da yayınlamaktır.